НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ


 

Телефон довіри (044) 226-22-52

21 серпня 2021 року відбулася церемонія підписання Меморандуму про співпрацю та взаємодію у галузі театрально-концертної справи між Східним оперативно-територіальним об’єднанням Національної гвардії України, військовими частинами 2276 і 3022 та Сумським Національним академічним театром драми та музичної комедії імені М.С. Щепкіна, Сумським обласним театром для дітей та юнацтва, Сумською обласної філармонією!

 

Власне, сама церемонія перетворилася на костюмоване дійство. Гвардійців зустріли класичною музикою, оплесками та словами вдячності за захист Вітчизни. Вони ж навзаєм подякували за увагу до культурних та духовних потреб військовослужбовців.

«Вчорашній школяр бере до рук зброю, вимовляє слова присяги, проходить суворий життєвий та бойовий вишкіл, аби стати воїном. Але чи буде шлях воїна повноцінним, якщо він не буде мати перед собою наочних зразків та витворів людського духу? Наразі ж всі вихідні у нас проходять під знаком виставок та вистав, лекцій та перфоменсів, концертів та майстеркласів. Це стало обов’язковою частиною нашої гуманітарної підготовки, адже військовий повинен не лише знати, але й відчувати те, що він захищає! І нехай добра емоція артистичної громади Сум зігріватиме нашого військовослужбовця, де б він не був, і які задачі не висловлював!», – сказав заступник начальника Східного територіального управління Національної гвардії України по роботі з особовим складом, полковник Сергій Ховайло.

«4-го серпня ми підписали Меморандум про співпрацю з музеями і бібліотеками, і тепер кожного вихідного наші бійці беруть участь в екскурсіях. 15 серпня у Сумах виступив Академічний ансамбль пісні і танцю Національної гвардії України. І ось тепер ми підписуємо Меморандум відразу з трьома потужними центрами театрального та музичного мистецтва. Це планова та організована робота, яка потребує значних зусиль, проте вже приносить позитивні результати, тому ми продовжуватимемо діяти у цьому напрямку. Знайомство з культурними надбаннями нашого регіону стає дедалі більш вагомою частиною гуманітарної підготовки строковців нашої частини. Солдат побачив, що регіону, безпеку якого він створює, не байдуже до нього та його почуттів. Тимчасово завадити нам можуть лише раптові масштабні службові та бойові завдання, інших перепон немає», – зазначив командир військової частини 3051 підполковник Євген Казанцев

 

«Це – надзвичайно важливий крок на зустріч кожному солдату! Мистецтво це цілий світ. Я вдячний артистичній громаді за те, що ми зможемо переживати це разом з Вами та Вашими героями, у яких Ви перевтілюєтесь на сцені! Адже багато з моїх побратимів, навіть з великих міст, як Київ, наприклад, не мали такої можливості раніше!», – заявив боєць військової частини 3051 Сергій Загородній. Знаний у Сумах актор, тому на прохання присутніх, він акапельно заспівав пісню «Ніч яка місячна».

Діячі культури Сумщини переконані: український солдат має право на повноцінний культурний розвиток, на доступ до кращих зразків музичного та театрального мистецтва. І, саме Меморандум гарантує реалізацію цього права, адже вже став практичним інструментарієм налагодження живого та інтенсивного діалогу між культурними центрами та підрозділами Нацгвардії.

 

«Цією церемонією, яка з офіційного заходу несподівано перетворилось на справжню культурну подію, ми відкриваємо театральний сезон. Від самого початку війни ми не полишали наших солдатів, їздили у прифронтову зону виступати перед ними. І ось тепер вони прийшли до нас, аби стати нашими постійними гостями. Для нас це – велика честь!» – підкреслив директор Сумської обласної філармонії Олександр Даниленко. Він переконаний, що високе мистецтво – найкращі ліки від професійного вигорання, бойового та службового стресу, і має потужний релаксаційний та реабілітаційний потенціал.

 

Гарантом виконання підписантами умов Меморандуму виступає Сумська обласна державна адміністрація.

 

«Від імені усіх театрів та артистів області запевняю вас, що для нас це велика честь давати вистави для наших захисників. Знаємо, якою інколи надважкою є ваша служба. Тому ми будемо раді створити для вас хоч на певний час затишну атмосферу, подарувати гарний настрій, познайомити з кращими зразками української та світової комедії та драматургії. Завжди раді бачити вас у наших храмах культури і мистецтва», – зазначила заступник голови Сумської обласної державної адміністрації Вікторія Медвідь

По завершенні церемонії на наших бійців чекав сюрприз. Спеціально для них цього дня звучав орган Сумської обласної філармонії.

 

«Орган – інструмент, який близький до клавішних, проте його можливості більше, він унікальний тим, що може заступити собою цілий оркестр. Він справляє сильний вплив на аудиторію. Я зіграла саундтрек Вангеліса до фільму «Вогняні колісниці» про Олімпіаду, олімпійців, про силу їхнього духу», – поділилась концертмейстер Олена Когут

Втім на цьому свято краси та естетичної насолоди не завершилось, вже за декілька годин гвардійці опинилися на відкритті театрального сезону у стінах Сумського Національного академічного театру ім. М.С. Щепкіна.

 

Довідково:

  • 4-го серпня у Сумах було підписано Меморандум про співпрацю у галузі культури з бібліотеками та музеями. Кількість екскурсій та чисельність охопленого ними особового складу зросли. Почав інтенсивніше оновлюватись бібліотечні фонди військово частини 3051.
  • Тим часом, реалізація положень Меморандумів про співпрацю у галузі культури з видавництвами, музеями, театрами та іншими закладами на території пілотного регіону – Харківщини призвели до стрімкого зростання числа спільних проектів, заходів, а також рівня залучення гвардійців до культурного життя. За цей час (з квітня 2021 року) замість десятків – тисячі (!) строковців та курсантів відвідали творчі вечори, концерти, експозиції. Під час загострення карантинних обмежень вони стали слухачами виїзних лекторіїв та майстер-класів. Багато хто вперше потрапив до театру чи зміг побачити зразки сучасного мистецтва! До бібліотек військових частин почали масово надходити нові видання! І тепер все це стає реальним для військовослужбовців Сумської області!

 

Відділення інформації і комунікації Східного ТУ НГУ