НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Упродовж березня у Києві, Житомирі, Черкасах та Чернігові були організовані фотоекспозиції присвячені бойовому шляху старшини батальйону оперативного призначення (резервного батальйону) імені Героя України генерал-майора Сергія Кульчицького Віталію Марківу.

 

Головна мета проєкту – продемонструвати широкій аудиторії мужнього, відданого, стійкого та вірного Батьківщині українського солдата, на прикладі особистої історії Віталія Марківа. Представлені 60 світлин (зокрема і особисті архівні фотографії) «розповідають» про участь військового під час буремних подій весни-літа 2014 року, службово-бойову діяльність та про боротьбу гвардійця під час його ув’язнення в італійській в’язниці. Дізнатись більше про життя та боротьбу добровольця мали можливість усі охочі.

«Виставка дала мені змогу дізнатися більше про історію Віталія Марківа, який був несправедливо засуджений до 24 років позбавлення волі в Італії через смерть журналіста. Було цікаво ознайомитися з історією нацгвардійця та побачити світлини як з особистого сімейного архіву, так і фото з зони проведення АТО», ­– поділилась враженнями від експозиції місцева жителька Черкас Світлана.

Нагадаємо, що від початку затримання Віталія Марківа у 2017 році і до його звільнення з італійської в’язниці у листопаді 2020 року, дипломатичним корпусом України, керівництвом МВС та НГУ була проведена колосальна робота, результатом якої стало справедливе виправдання військовослужбовця Національної гвардії України.

Відділення інформації і комунікації Північного Київського ТУ