НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Бійці проходять щеплення на базі військових частин Нацгвардії, які розташовані у районі проведення ООС. Для цього у підрозділах створені усі належні умови.

 

Для військовослужбовців визначений графік, щоб не було черг та дотримувалась соціальна дистанція. Всі необхідні процедури здійснюють представники мобільних бригад від МОЗ. Сьогодні вакцинація військовослужбовців відбувається у Маріуполі та Слов’янську.

«Зараз відбувається вакцинація військовослужбовців Національної гвардії України згідно з програмою Міністерства охорони здоров’я. Використовуємо вакцину Oxford Astra Zeneca CoviShield. Згідно з цією програмою військовослужбовці, які виконують завдання в районі проведення ООС є у пріоритеті. Вакцинацію робить мобільна бригада від МОЗ. Охочі вакцинуються у добровільному порядку першою дозою та через певний час – другою», – пояснив начальник медичної служби військової частини 3035 старший лейтенант Максим Дибаньов.

Кожен відвідувач приймається за визначеним протоколом: моніторинг сатурації, температурний скринінг, замір тиску тощо. Відхилення від норми дає підстави лікарю перенести щеплення.

 

«Мобільна бригада з вакцинації по COVID-19. Складається з чотирьох осіб: лікар, дві медсестри та водій. Зараз працюємо з такими категоріями: медичний персонал, військовослужбовці. Кожного дня отримуємо нові списки та формуємо маршрут. На одну людину витрачаємо приблизно десять хвилин. Щоправда, вже за пів години вона має показати місце уколу. І повідомити про своє самопочуття», – розповів лікар загальної практики Євгеній Яцура.

Тотальна більшість охочих вакцинуватися, особливо серед цивільних категорій, – жінки, кажуть медики. Натомість серед військових існує певний паритет.

 

«Не хочеться захворіти. Було не боляче. Краще укол, ніж ускладнення від хвороби. Пневмонії з початку епідемії не мала, сподіваюся, що і після щеплення не буде побічних ефектів», – поділилась старший солдат Олена Резніченко.

 

«Нас поки не торкнулася пандемія. Вважаю вакцинацію дієвим способом боротьби з цією хворобою. І, взагалі, ми у нашій родині чітко слідкуємо за календарем щеплень», – стверджує майор Оксана Овсієнко

 

«Не страшно. По можливості всі вакцинуйтесь. Ставлюся до цього процесу позитивно, щоб не посилювалась пандемія», – майор Андрій Гиря.

При цьому лікарі зауважують, що якщо ви вже перехворіли на коронавірусну хворобу, то це не означає, що вона не зможе повторитися. У середньому імунітету вистачає на термін від трьох до шести місяців. Після цього можливе повторне зараження. Вакцинація допоможе збільшити шанси уникнути цього.

 

Пресслужба угруповання НГУ в ОС