НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

У районі проведення операції Об’єднаних сил маріупольські гвардійці взяли участь у тактико-спеціальних навчаннях, які проходили під керівництвом Служби безпеки України.

За легендою навчань, умовні терористи вирішили витягти зі слідчого ізолятора свого спільника – бойовика НЗФ. Для цього один із них під виглядом адвоката проник у камерний блок та проніс із собою вибухівку. Вдвох вони захопили заручників, серед яких був й співробітник СІЗО.

«Терористи» забарикадувалися у приміщенні адмінбудівлі та повідомили про свої вимоги, а саме: надати автомобіль та гелікоптер для втечі на тимчасово окуповану територію України. У разі невиконання їх вимог погрожували застосуванням вибухівки.

 

За тривогою було піднято особовий склад Маріупольської бригади Нацгвардії, Служби безпеки України, Національної поліції, Збройних сил України, прикордонників та підрозділи ДСНС.

 

Задачею гвардійців було оточити район проведення антитерористичної операції з метою недопущення прориву терористів у разі втечі. А також – не допустити сторонніх осіб у небезпечну зону, аби уникнути жертв.

 

Неподалік місця подій правоохоронці розгорнули координаційний штаб, до якого увійшло й командування Маріупольської бригади Нацгвардії. В дію було застосовано спеціальні операції. Члени оперативного штабу спланували та організували проведення умовної антитерористичної операції.

 

Умовні вимоги було виконано – зловмисникам було надано автомобіль та гелікоптер, який здійснив посадку біля адмінбудівлі.

 

У результаті проведення правоохоронцями планових заходів зловмисників було затримано, а заручників – звільнено.

 

За оцінками координаційної групи Антитерористичного центру при ГУ СБУ у Донецькій та Луганській областях, гвардійці відпрацювали операцію на високому рівні – злагоджено, впевнено та без помилок.

 

Група інформації і комунікації військової частини 3057