НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Чи хотіли б ви повернутися до того часу, коли ми ще не носили маски, відвідували парки, торгові та розважальні заклади, ходили у гості до друзів та відвідували рідних. Коли дихати можна було на повні груди й не сторонитися людей поруч?

 

Повернутися до нормального життя ми матимемо змогу тільки тоді, коли повністю переможемо підступний вірус, який змусив мільйони людей по всій планеті змінити життя, одягнути медичні, або навіть, кисневі маски.

За підрахунками вчених, зупинити вірус у світі дозволить масова вакцинація, яка допоможе створити колективний імунітет, що може з’явитися у разі отримання щеплення 65-75% населення.

 

Яким же чином впливає вакцина на організм? Вона готує організм до боротьби з інфекцією. У ній містяться неактивні або ослаблені фрагменти патогену, які є з будником захворювання. Це спонукає імунну систему розпізнавати інфекцію, водночас виробляючи антитіла для боротьби з нею, таким чином вакцини не лікують, як звичайні ліки, а допомагають запобігти захворюванню.

 

Згідно з планом імунізації населення від COVID-19, затверджений оперативним штабом міністерства охорони здоров’я (МОЗ) України першими вакцини можуть отримати ті категорії громадян, які щодня контактують з великою кількістю людей, в першу чергу це медичні працівники та військовослужбовці.

 

У Північному оперативно-територіальному об’єднанні Національної гвардії України від березня триває масова добровільна вакцинація військовослужбовців, які виконують службово-бойові завдання в районі проведення операції Об’єднаних сил та у місцях постійного проходження служби.

 

Що думають та як почувають себе Нацгвардійці, які вже отримали першу дозу вакцини?

 

Командир військової частини 3082 підполковник Ігор Оринко: 

«Дуже багато людей, через свою не інформованість, бояться вакцинуватися, тим самим наражають себе та інших на небезпеку. Наші гвардійці кожного дня, під час виконання службових завдань, контактують з великою кількістю людей. Тому для нас вакцинація – це перш за все захист особового складу та їх родин».

 

Лікар-терапевт військової частини 3066 старший лейтенант медичної служби Наталія Баєр:

«Гвардійці нашої частини продовжують отримувати щеплення вакциною СoronaVaС. В даній ситуації, яка склалася в нашій державі, я вважаю, що вакцинуватися потрібно не тільки військовослужбовцям, а й усьому населенню. Я сама вакцинувалася та закликаю вакцинуватися всіх».

 

Командир військової частини 3061 полковник Михайло Жуковський:

«Я власним прикладом хочу продемонструвати підлеглим, що щепитися необхідно. Адже вакцина суттєво знижує вірогідність захворювання. Окрім того, навіть, якщо вакцинована людина все ж захворіє, завдяки набутому імунітету недуга протікатиме у легкій формі, або ж узагалі безсимптомно».

 

Військовослужбовець 27 Печерської бригади молодший сержант Олександр Редкошеєнко:

«Оскільки щодня я контактую з великою кількістю людей на службі й хвилююся за здоров’я своїх близьких, то вважаю, що набуття колективного імунітету серед військовослужбовців є вкрай необхідним. Процедура сама безболісна, побічних ефектів не спостерігається. Загалом мій стан після щеплення нормальний і я задоволений, що отримав можливість провакцинуватися».

 

Гвардієць військової частини 3027 молодший сержант Василь Максимець:

«Ми несемо службу з охорони громадського порядку, постійно контактуємо з людьми, тому перебуваємо у зоні ризику захворіти цим вірусом. Заради профілактики з товаришами вирішили вакцинуватися. Особисто я вважаю, що запобігти захворюванню краще ніж підчепити вірус».

 

Відділення інформації та комунікації Північного Київського ТУ