НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Упродовж двох днів 16 психологів, переможці І етапу конкурсу на рівні оперативно-територіальних об’єднань, взяли участь у фінальній частині конкурсу на визначення кращого психолога Нацгвардії у 2021 році.

Фінальний етап онлайн змагання складався з трьох модулів. Перший полягав у виконанні типових тестових завдань. За умовами другого – учасники отримали завдання-легенди, згідно з якими їм довелося виявити проблему, оперативно знайти з неї вихід і допомогти військовослужбовцю у найкоротші строки адаптуватися до ситуації, що склалася. Після чого надати рекомендації командирам підрозділів. Завданням третього модуля була демонстрація практичної роботи психолога, але вже у формі майстер-класу, де конкурсанти мали змогу поділитися власними розробками, а також презентувати практики, такі як каністерапія, біосугестивна терапія, арттерапія та ряд інших.

«На конкурсі я презентувала методи, які використовую у своїй діяльності. Травмафокус – це глибинний нейропсихотерапевтичний, орієнтований на тіло, метод, практичні вправи на розслаблення та зняття напруги, а також проєктивні методики. Цей конкурс був для мене не лише випробуванням, а й чудовою нагодою показати свої напрацювання та здобутки, а також обмінятися досвідом з колегами», – поділилася враженнями офіцер відділення психологічного забезпечення Північного Київського територіального управління старший лейтенант Анжела Чумак.

Оцінювали результати фіналістів: начальник служби психологічного супроводження службово-бойової діяльності відділу психологічного забезпечення департаменту персоналу Головного управління НГУ полковник В’ячеслав Олійник, начальник кафедри психології та педагогіки НА НГУ підполковник Станіслав Ларіонов, начальник відділу психологічного забезпечення центру забезпечення діяльності ГУ ДСНС України у Київській області майор служби цивільного захисту Роман Давидчук, психолог окремої комендатури Державної прикордонної служби України службовець Оксана Рудзінська, науковець Інституту соціальної та політичної психології НАПН, директор громадської організації «Громадський рух «Жіноча сила України» Наталія Умеренкова, викладач кафедри церковно-історичних і практичних дисциплін Київської православної богословської академії ПЦУ.

Як розповіла представниця журі – психолог громадського об’єднання «Жіноча Сила України» Ольга Вакулюк-Лукашук: «Ми вже багато років співпрацюємо з Національною гвардією України та цього року формат конкурсу був незвичним – онлайн формат. І головним завданням для учасників було, в першу чергу, навчитися лаконічніше висловлювали свої думки. Було помітно, що психологи добре знають техніки, однак когнітивне формулювання, яке має бути в онлайн трохи специфічне».

За результатами конкурсу І місце посіла підполковник Юлія Макєєва – очільниця психологічної служби Південного ОТО, ІІ місце – лейтенант Марина Гребенюк з Міжнародного центру підготовки підрозділів НГУ, ІІІ місце – молодший лейтенант Олена Ніконова зі Східного ОТО. Усі конкурсанти отримали сертифікати учасників конкурсу, а переможці – нагороди та дипломи.

Після оголошення результатів начальник відділу психологічного забезпечення департаменту персоналу Головного управління НГУ полковник Сергій Чижевський зазначив: «Психологу завжди необхідно на початку побудувати емпатію, контакт із самим військовослужбовцем, для того, щоб далі була робота взаємовигідна як для самого психолога, так і для військовослужбовця. Тут психолог повинен відчувати кожну емоцію, візуально сканувати міміку, жести, саму поведінку. Загалом ми вважаємо, що даний конкурс – це подальша перспектива у визначенні професійної класності для військових психологів».

Полковник Чижевський каже, що даний формат, який у Національній гвардії існує з 2018 року, зараз опрацьовується Міністерством внутрішніх справ. Сподіваються, що восени гвардійці будуть представляти психологічну службу Нацгвардії в масштабі Міністерства внутрішніх справ, психологів поліції, рятувальників і державної прикордонної служби.

Наостанок полковник Сергій Чижевський привітав усіх присутніх з прийдешнім святом – Всеукраїнським днем психолога та побажав усім міцного здоров’я.

Юлія Файчук