НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Протягом двох днів у столиці, на базі військових частин 3066 та 3027 пройшли навчально-методичні збори з заступниками командирів частин по роботі з особовим складом Північного ОТО та Київського гарнізону, а також частин прямого підпорядкування НГУ.

На початку зборів т.в.о. заступника директора департаменту-начальника управління по роботі з особовим складом ГУ НГУ полковник Вадим Семенов заслухав учасників та визначив пріоритетні напрямки діяльності офіцерів органів по роботі з особовим складом на сучасному етапі розвитку Нацгвардії.

Окрім актуальних тем стосовно правової складової в роботі підрозділів, доведення основних положень щодо приведення військових частин у бойову та мобілізаційну готовність, важливим питанням також стала інформація, яка згідно зі стандартами НАТО, пов’язана з аналізом ситуаційної обстановки та співпраці з цивільним населенням регіону, де дислоковані військові частини.

Як зазначив офіцер управління ЦВС Генштабу Збройних сил України Іван Орлов, який розповів учасникам зборів основні критерії побудови моніторингу та успішної взаємодії між військовими та цивільним населенням: «ЗСУ і НГУ мають завдання, які покладені на них відповідно до їх функціональних положень, їх обов’язків. Оскільки Національна гвардія є військовим формуванням з правоохоронними функціями, тому тут досить важливим є розуміння ситуації, що складається у цивільному середовищі, яка зможе налагодити комунікацію з місцевим населенням. Зрозуміти потреби та визначити шляхи якісної синергії з мешканцями населених пунктів, які знаходяться поблизу місць дислокації підрозділів.»

Також учасники зборів мали можливість особисто поспілкуватися зі штаб-сержантом вищої категорії відділу стратегічного планування та сумісності зі структурами НАТО ГУ НГУ Віталієм Марківом, обговорити питання реформації сержантського складу в НГУ та його значення у роботі з особовим складом підрозділів.

Наступного дня, на території тренінгового містечка Першої Президентської бригади, офіцери не лише дізналися від психологів Північного Київського територіального управління про прийоми саморегуляції та фізіологічні реакції організму людини на стресову ситуацію, а й закріпили на практиці методи самоконтролю та саморегуляції психоемоційних станів за допомогою процесу дихання, напруження та розслаблення м’язів, а також випробували на собі вправи на згуртування колективу на підвісному тренажері.

«Метою цих зборів в першу чергу було підвищення професійної підготовки заступників командирів військових частин по роботі з особовим складом, вдосконалення практичних навичок організації проведення роботи з підлеглими та побудови якісної взаємодії з цивільним населенням, що знаходиться у районі відповідальності військових частин та підрозділів. Програма була побудована таким чином, щоб охопити максимальну кількість необхідної інформації та обмінятися досвідом для подальшого ефективного виконання службово-бойових завдань», – зазначив заступник Північного Київського територіального управління по роботі з особовим складом полковник Руслан Козенков.

На завершення зборів офіцери відвідали екскурсію Національним парком Межигір’я.

Відділення інформації та комунікації Північного Київського ТУ