НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ


 

Телефон довіри (044) 226-22-52

Вже 35 років увесь світ з болем згадує ті страшні події Чорнобильської катастрофи. Ця подія стала символом людського горя та залишається незагоєною раною багатьох українців. Близько 3 мільйонів українців постраждали внаслідок цієї техногенної катастрофи. Майже 160 тисяч людей зі 129 населених пунктів, яким довелося залишити рідні домівки й переїхати в інші місця. Ледве не 600 тисяч осіб брали участь в ліквідації аварії, приблизно третина із них отримали інвалідність, а дехто не повернувся додому живим.

14 грудня в Україні відзначається День учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Саме цього дня завершилось будівництво саркофагу над четвертим зруйнованим енергоблоком ЧАЕС.

На території 27 Печерської бригади пройшла церемонія відкриття меморіальної дошки на яку були запрошені почесні гості та ветерани-чорнобильці Національної гвардії. Право відкрити яку було надано безпосередньо учасникам ліквідації наслідків аварії – полковнику у відставці Олексію Проценку та старшому прапорщику у відставці Віктору Баланюку.

«Необхідно сказати, що сто відсотків особового складу ліквідаторів аварії проявили героїзм, мужність та стійкість, за що були відзначені як державними, так і відомчими нагородами. Відкриття цієї Меморіальної дошки є свідченням поваги й шани до воїнів-ліквідаторів, які героїчно боролися з наслідками техногенної катастрофи та віддали найцінніше – своє життя, виконуючи військовий обов’язок», – наголосив учасник ліквідації аварії на ЧАЕС, генерал-лейтенант у відставці Володимир Борисенко.

Після урочистого відкриття пам’ятної дошки, ветерани-ліквідатори за свою хоробрість та героїзм отримали почесні нагороди та подяки, а меценат – Смоян Оганнес за допомогу у виготовленні та встановленні меморіальної дошки був нагороджений медаллю «За співпрацю».

«Шановні ветерани, від імені начальника Північного Київського територіального управління та від усього особового складу об’єднання висловлюю вам подяку та шану. 35 років тому ви одними з перших прийняли удар «невидимого» ворога – атомної загрози, що зламала долі й життя тисяч українців. Дякуємо за вашу самовідданість та жертовність! Сподіваюсь, що і теперішнє покоління буде гідне вас та зможе з честю реагувати на виклики сьогодення!», – звернувся до присутніх заступник начальника Північного Київського територіального управління полковник Роман Леонович.

У Черкасах особовий склад військової частини 3061 разом з представниками інших силових відомств та громадських організацій поклали квіти у Соборному сквері Черкас до пам’ятного знаку «Жертвам Чорнобильської катастрофи».

У Чернігові командир частини 3082 підполковник Ігор Оринко разом з представниками влади, духовенства, ліквідаторами та членами їх родин вшанували пам’ять героїв, які 35 років тому захистили людство від техногенної катастрофи.

На стройовому плацу Першої Президентської бригади гвардійці поклали пам’ятний вінок до меморіалу ліквідаторам наслідків Чорнобильської катастрофи, військовий капелан отець Тарас прочитав молебень за полеглими ліквідаторами, а увесь особовий склад хвилиною мовчання віддав шану героям.

 За матеріалами з військових частин Північного ОТО