НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Вакцинація населення в Україні відбувається згідно з визначеними пріоритетами серед різних цільових груп. На одному з перших місць – військовослужбовці. Передбачити, хто з оточення є потенційним носієм вірусу неможливо, а отже єдиний правильний вихід аби убезпечити себе, своїх близьких і колег по службі – зробити щеплення.

 

Так, в Запоріжжі чергова група гвардійців військових частин 3033 та 3029 отримали щеплення вакциною «Covishield» (Oxford/AstraZeneca), яка забезпечує набуття імунітету до інфекції та зменшує ймовірність ускладнень. Пройшовши обов’язковий медичний огляд, вони підписали згоду на щеплення після чого, дані були внесені до реєстру електронної системи охорони здоров’я.

 

Як зазначила начальниця лікарні (з поліклінікою) Інна Чешенко, на сьогоднішній день вже зробили щеплення близько 250 військовослужбовців Національної гвардії України. Важких алергічних реакцій не спостерігалося.

 

В Одесі в медичному пункті військової частини 3012 мобільна бригада ДУ ТМО МВС України по Одеській області проводила щеплення особового складу вакциною «CoronaVac» виробництва компанії (Sinovac Biotech).

 

Медичні працівники запевняють, що даний препарат є інактивованою вакциною, тобто діє, використовуючи вбиті частинки вірусу, тренуючи таким чином імунітет. Цей тип вакцин активно використовується для щеплень проти багатьох хвороб, зокрема так діють вакцини проти дифтерії, гепатиту «B» і поліомієліту.

 

Важливо знати: після вакцинації може підвищитися температура, з’явитися озноб, головний біль чи втомлюваність. На місці щеплення може бути біль та набряк. Це звичайна реакція на вакцину від COVID-19. Ці симптоми зникають за кілька днів після щеплення.

 

Військові власним прикладом показують, що вакцинація є важливою складовою для подолання пандемії та необхідним кроком для збереження життя і здоров’я.

 

Вакцинальна кампанія у Національній гвардії України проходить поетапно і кожен військовослужбовець, який бажає щепитися від вірусу, обов’язково пройде процедуру у визначений для його підрозділу час.

 

Тож вакцинуйся та будьте здорові!

 

 

Група інформації і комунікації Південного ОТО