НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Упродовж п’яти днів, на базі військового стрільбища військової частини 3039 Національної гвардії України, гранатометники військових частин Південного оперативно-територіального об’єднання вдосконалювали свою бойову виправку та відпрацьовували вправи стрільби з 40-міліметрового гранатомета РПГ-1.

 

Гранатометний розрахунок складається з двох гвардійців – гранатометника та його помічника, які мають діяти як одне ціле. Не дивно, що ця нерозривна команда підбирається за чималою кількістю критеріїв. А подібні збори допомагають зрозуміти наскільки вправною та злагодженою є ця команда. 

«Наше головне завдання – практичне відпрацювання усіх дій розрахунку, бо тільки на практиці стає ясно наскільки підковані гвардійці, чи можуть діяти у бойових умовах і самостійно, і в складі розрахунку. На сьогодні з впевненістю можу заявити, що ми готові до несподіванок, хоча завжди залишається над чим працювати», – прокоментував керівник зборів підполковник Святослав Шафаренко.

Завершальним етапом навчань стали практичні стрільби, під час яких гранатометники виконували визначені вправи зі штатної зброї. Крім того, розрахунки здійснювали постріли з PSRL-1, використовуючи пристрої для навчальної стрільби «ПУС-7». Ці пристрої, маючи калібр 7,62 міліметра, здійснюють імітацію пострілу гранати.

«Мій помічник повинен прикривати мене під час моєї роботи, допомагати готувати боєприпаси. Без нього я як без рук, від нашого професіоналізму залежить результат. Як відомо, зброя не прощає помилок, а у гранатометників кожна помилка може бути фатальною. Це одна з найвідповідальніших і небезпечних спеціальностей і я пишаюся сьогоднішнім результатом – наш розрахунок довів, що гідний називатися кращим!», – зазначив старший контролер (гранатометник) взводу реагування військової частини 3044 старшина Віктор Денисюк.

Молодший сержант Андрій Чеботарьов підписав контракт трохи більше двох років тому і ці збори для нього були другими. Хвилювання переповнювало – це звичайна справа. Але гвардієць добре зарекомендував себе та показав гідний результат.

«Завдяки зборам я зрозумів, що зробив правильний вибір, коли вирішував чи бути мені гранатометником. Мої командири повірили в мене! І я радий, що не розчарував їх. Буду постійно працювати над вдосконаленням своїх вмінь та навичок», – розповів гвардієць Андрій Чеботарьов.

Катерина Павленко