НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

18 серпня, у день смерті Василя Вишиваного, на території Навчального центру імені Василя Вишиваного НГУ, що дислокується у місті Золочів відбулася передача та відкриття пам’ятника екстраординарної особистості, архікнязя, який допомагав відродити українську свідомість серед українців та українську державність.

Вільгельм фон Габсбург – Лотрінген – таке справжнє його ім’я. Український військовий діяч австрійського походження відомий своїми військовими та дипломатичними здібностями, поезією і любов’ю до України.

На відкритті пам’ятника були представники влади, органів місцевого самоврядування, колеги із операції UNIFIER, представники духовенства, громадські діячі, музиканти… У промовах виступаючих відзначалося, що “відновлення історичної справедливості щодо стовпів української історії, що тримають небо – це не лише вшанування пам’яті про них, а також збагачення нашої культурної спадщини”.

Відкривати пам’ятник випала честь начальнику Навчального центру імені Василя Вишиваного НГУ полковнику Михайлу Кулику та керівниці проєкту “Українська історія в камені” Оксані Пономарьовій.

Нагадаємо, що в 2020 році у Золочеві відкрили меморіал присвячений 125-тим роковинам з дня народження Вільгельма фон Габсбурга (1895-1948) та 105-им роковинам прибуття його на військову службу у місто Золочів в 13 полк уланів. Також у Всесвітній день вишиванки, в Києві відбулося відкриття пам’ятника Василю Вишиваному.

«Роками всі згадки про нього нищилися нашими ворогами. Але варто відзначити, що Василь Вишиваний – це ціла історична епоха боротьби українців. Наші сучасники повинні знати своїх героїв, адже вони покликані продовжувати нашу боротьбу, за яку віддав життя Василь Вишиваний», – відзначила керівниця проєкту «Українська історія в камені» Оксана Пономарьова.

Як зазначив начальник Навчального центру НГУ полковник Михайло Кулик: «На наші дії нам потрібно дивитися очима Габсбурга-Вишиваного, який любив Україну всім серцем. Тому ми повинні самовіддано боротися за свою Батьківщину, її суверенітет та цілісність».

Колектив Навчального центру НГУ вдячний громадській спілці “Творче патріотичне об’єднання “Музичний батальйон” та рок-гурту із Одеси “Друже музико”, колективу проєкту “Українська історія в камені” і всім, хто долучився до виготовлення, передачі пам’ятника Навчальному центру та організації урочистостей.

Група інформації і комунікації НЦ НГУ