НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

У рамках угод між Урядом України та Урядом США у березні 2021 року планується розпочати практичну фазу реалізації проєкту «Удосконалення можливостей підготовки підрозділів Національної гвардії України» (розвиток системи колективної підготовки), який фінансується Глобальним резервним фондом безпеки (GSCF) через Міністерство оборони США, за участі представників (інструкторів) Сполучених Штатів Америки.

 

Проєктом передбачено проведення заходів підготовки з метою розвитку системи колективної підготовки в Національній гвардії України, а також розбудову інфраструктури Міжнародного міжвідомчого багатопрофільного центру підготовки підрозділів Національної гвардії України (за співфінансування Національної гвардії України).

 

Для реалізації практичної фази в частині проведення заходів підготовки до України прибули американські інструктори.

 

Протягом 15-16 березня 2021 року в Головному управлінні НГУ та Міжнародному міжвідомчому багатопрофільному центрі підготовки підрозділів Національної гвардії України відбулися робочі зустрічі представників департаменту професійної підготовки, управління міжнародного співробітництва ГУ НГУ та Міжнародного центру з інструкторами США, де іноземних колег було ознайомлено з історією створення, структурою, основними завданнями та функціями Національної гвардії України та її роллю й місцем у секторі безпеки та оборони України.

 

Крім того, американських колег детально ознайомили з діяльністю та спроможностями Міжнародного центру підготовки підрозділів Національної гвардії України, ефективність діяльності якого планується значно підвищити в рамках зазначеного проєкту.

 

Українські та американські колеги мали змогу більш детально обговорити план заходів підготовки, а також проблемні питання, що можуть виникати в ході реалізації.

 

Нагадаємо, що старт реалізації програми LOE-5 відбувсь восени 2019 року. Американські колеги провели практичний базовий курс підготовки інструкторів центру та військових частин оперативного призначення Національної гвардії. А у 2020 році на території загально-військового полігону Міжнародного центру розпочато будівництво навчального корпусу, також планується облаштувати навчальні комплекси «Населений пункт» та «Блок-пост», закупити обладнання для проведення занять з інженерної та медичної підготовки, комплекси систем імітації бою «МІLES» для бронетранспортерів, ручних гранатометів та радіокеровані мішенні установки.

 

Пресслужба НГУ за інформацією управління міжнародного співробітництва НГУ

Відділення інформації та комунікації Міжнародного центру НГУ

фото Віктора Петриченка та Артема Кочаряна