НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

 

 

У Головному управлінні Національної гвардії України командування гвардії та представники Збройних сил Канади підсумували результати роботи 10-ї ротації Об’єднаної оперативно-тактичної групи ЗС Канади в Україні (операція «UNIFIER» та познайомилися з представниками 11-ї ротації.

 

 

Нагадаємо, що особовий склад канадської операції в Україні змінюється щопівроку. Попередня ротація розпочала свою роботу 30 вересня 2020 року. Удруге за історію операції жінка очолить канадський контингент.

 

 

«Попри карантинні обмеження під час 10-ї ротації було проведено роботу над важливими для НГУ напрямами. Представники операції надавали менторську допомогу в різних військових частинах та підрозділах НГУ, зокрема – у Національній академії в Харкові, у Навчальному центрі в Золочеві, в Міжнародному міжвідомчому багатопрофільному центрі підготовки підрозділів у Старому. Я хочу подякувати вам за вагомий внесок у розвиток системного підходу до підготовки військовослужбовців НГУ, а також запевнити вас, що всі напрямки співпраці, розпочаті під час 10-ї ротації продовжуватимуться і надалі», – звернувся до присутніх командувач Національної гвардії України генерал-полковник Микола Балан.

 

 

Заступник командувача Національної гвардії України генерал-лейтенант Юрій Лебідь також подякував канадським колегам за знання і досвід, переданий військовослужбовцям гвардії. Зокрема, він наголосив на вагомому внеску операції «UNIFIER» у системне реформування підходів до підготовки рядового та сержантського складу НГУ, наповнення курсів з інженерної підготовки, розробку курсів підготовки для снайперів і розвідників, підрозділів спеціального призначення, проведення пілотного курсу підготовки бойових медиків.

 

Окремо заступник командувача відзначив значну допомогу канадців у проведенні курсів із вивчення іноземних мов для представників НГУ, що є надзвичайно результативними.

 

 

Командирка 10-ї ротації підполковник Сара Хір привітала українських колег із 7-ю річницею створення Національної гвардії України, яку вже невдовзі відзначатиме структура. Передаючи свої обов’язки підполковнику Мелані Лейк, офіцер подякувала гвардійцям за досвід: «Для нас було великою честю співпрацювати пліч-о-пліч з представниками НГУ. Ми дійсно мали чому навчитися в українських колег. І ми дуже раді бачити результати спільної роботи. Особливо хотілося б відзначити роботу, яка проводилася на базі Навчального центру в Золочеві. Ви дійсно змогли створити ефективний підхід до підготовки і демонструєте рішучість й надалі впроваджувати зміни».

 

 

Також Сара Хір відзначила професійність гвардійців, з якими їй довелося співпрацювати і їхню високу адаптивність до будь-яких обставин. Пані підполковник повідомила своїй наступниці про необхідність зосередити увагу на наданні менторської допомоги представникам Національної академії НГУ, а особливо – напряму розробки навчальних програм для офіцерів. 

 

Завершальним етапом зустрічі став обмін символічними подарунками, які нагадуватимуть про співпрацю та міцні дружні і професійні стосунки між українськими та канадськими військовими.

 

Довідково. Операція «UNIFIER» це внесок Канадських Збройних Сил у забезпечення безпеки України спільно зі Збройними Силами України та Національною гвардією України. До складу операції «UNIFIER» входять військовослужбовці ЗС Канади, Швеції та Данії.

 

Навчальна місія здійснюється в рамках Багатонаціонального об’єднаного комітету до якого входить Україна, США, Канада, Великобританія, Польща, Литва, Швеція та Данія. Канада приєдналась до Багатонаціонального об’єднаного комітету в січні 2015 року.

 

 

У травні 2018 року була підписна Технічна угода між Міністерством внутрішніх справ України та Міністерством національної оборони Канади і Канадськими Збройними Силами про проведення заходів військової підготовки, після чого розпочалася співпраця Національної гвардії України з Об’єднаною оперативно-тактичною групою ЗС Канади в Україні (операція UNIFIER) за напрямками: підготовка штабів батальйонів з питань процесу прийняття військових рішень, розвитку професійного сержантського складу НГУ, інженерної підготовки, мовної підготовки особового складу НГУ в навчальних закладах ЗС Канади.

 

Пресслужба НГУ,

фото Ганни Ільченко, Руслана Андрусіва