НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ


 

Телефон довіри (044) 226-22-52

З початком зими розпочалося звільнення в запас строковиків.1 грудня у військових частинах Східного оперативно-територіального об’єднання розпочалося звільнення в запас. Перші 90 гвардійців строкової служби, які відслужили встановленні терміни, відправились до своїх домівок. Дoдoму також виpушили 9 гвapдiйцiв, якi вiдcлужили у вiйcькoвiй чacтинi 3053 Західного ОТО Національної гвардії України вcтaнoвлeний тepмiн.

Відповідно до Указу Президента України звільненню в запас підлягають військовослужбовці,  що відслужили 18 місяців, а для осіб, які мають ступінь вищої освіти спеціаліст або магістр 12 місяців.

Старший солдат Микола Гришко, який обіймав посаду водія патрульного автомобілю у 5 Слобожанській бригаді розповідає, що за ці півтори роки відчуває в собі певні зміни.

«Зараз я зовсім інший. Я став більш стресостійким, почав розбиратися у людях і зрозумів чого хочу досягнути у житті. Служба у НГУ допомогла розставити пріоритети», – говорить Микола.

На урочистих шикуваннях у військових частинах гвардійці отримали грамоти за сумлінне виконання службового обов’язку і слова вдячності від командирів.

«Під час служби в мене з’явилися справжні друзі і сьогодні я відчуваю деяке хвилювання. Радію, що повертаюся додому, але якось сумно, що прощаємося з друзями», – розповів старший солдат Михайло Абуталімов, що проходив службу у патрульному батальйоні військової частини 3005.

«Я радий, що пpoходив cтpoкoву cлужбу caмe у цiй вiйcькoвiй чacтинi, – ділиться, перед від’їздом додому, старший солдат Валерій Ковтун. – Тут я знайшов справжніх друзів, з якими, впевнений, продовжу підтримувати дружбу ще багато-багато років. Бо армійська дружба – найміцніша й перевірена випробуваннями. Мав безліч можливостей переконатися в цьому. В цивільному житті на мене вже зачекалися рідні, приятелі, навчання та робота. Однак все те, що я здобув тут, чого навчився і яким став завдяки службі в армії – це безцінне. Цей важливий досвід залишиться зі мною на усе життя і обов’язково допоможе в реалізації моїх планів, які хочу втілити після повернення додому».

Командир військової частини 3053 підполковник Богдан Богдан подякував строковикам за відданість, вірність військовій присязі, гідну та сумлінну службу, а кращим вручив подяки та грамоти.

Військовослужбовці, яких звільнено в запас, за час служби в частині брали участь у тактичних навчаннях, спортивних змаганнях, польових виходах, а також інших заходах спеціальної та бойової підготовки.

«Цей час, ці вісімнадцять місяців зробили з мене воїна, здатного захистити як свою країну, так і свою родину, і тих, хто слабший та потребує захисту, – розповідає один з юнаків, що демобілізуються, старший солдат Павло Цуркан. – Це не лише слова, так є насправді. Спочатку важко усім, важко і фізично, і психологічно, все незвично, а згодом, коли стріляти виходить усе краще, а з обов’язками справлятися все легше, коли фізичні та спортивні навантаження починають приносити задоволення, а розпорядок дня й строгу дисципліну розумієш як необхідну складову армійського життя – все налагоджується, а ти з дня на день стаєш сильнішим та впевненішим в собі, все більше поважаєш себе та тих, хто поруч з тобою переживав усе це так само стійко, як і ти. Відчуваю себе сьогодні переможцем, гідною людиною та дорослим відповідальним чоловіком, який уже чогось досяг у цьому житті»

Бійці проходили службу у різних містах і частинах, але у думках вони єдині –  час летить дуже швидко, але спогади про службу незабутні.

«Складно було уявити, що півтора року служби пройдуть так швидко і насичено. Сьогодні ми стоїмо в строю на тому ж плацу, але емоції зовсім  різні, коли ти лише починаєш службу і в день звільнення. Однак незмінне одне – це розуміння, що досвід та навички, отриманні під час проходження служби, обов’язково стануть у нагоді», – розповідає солдат Олег Міхін з сумського батальйону.

Серед сьогоднішніх бійців – і Сергій Завгородній. Маючи в своєму життєвому доробку вищу освіту, юнак останній рік провів у лавах Національної гвардії і абсолютно про це не шкодує.

«То був рік насичених гвардійських буднів. Можу сміливо говорити – гордий від того, що служив саме у Національній гвардії. До служби у війську я працював у театрі та філармонії, виступаючи на великих сценах. Приємно, що час від час часу мав можливість виступати і перед своїми побратимами. Словом, служба давала час та можливості не полишати справу свого життя», – розповідає Сергій Завгородній.

Сьогодні, двадцятеро хлопців з різних куточків України звільнилися з лав Маріупольської бригади у запас. Всі вони відслужили термін у 18 місяців.

Ці юнаки охороняли публічний спокій на вулицях Маріуполя та його околиць, хтось ніс службу з конвоювання. Кожен отримав військову спеціальність, а ще бойових друзів та спогади про про насичені будні солдатського життя.

За військовою традицією військовослужбовці попрощались з Бойовим прапором частини.

Нагадаймо, що звільнення в запас розпочато у плановому порядку, відповідно до встановлених строків проходження строкової військової служби. Загалом процес звільнення триватиме до кінця грудня.

За матеріалами з військових частин