НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Під головуванням заступника командувача Національної гвардії України генерал-лейтенанта Юрія Лебідя у Головному управлінні Національної гвардії України проведено міжвідомчу нараду за участю представників країн-партнерів з метою обговорення проєкту Концепції трансформації військової освіти України.

У заході взяли участь директор та представники департаменту військової освіти і науки Міністерства оборони України, керівники профільних структурних підрозділів МВС, Генерального штабу ЗС України, Державної прикордонної служби України, представники навчальних закладів сектору безпеки і оборони, а також представники Офісу зв’язку НАТО в Україні, Групи радників з питань доктрини та освіти (DEAG), Об’єднаної оперативно-тактичної групи Збройних сил Канади в Україні (операція «UNIFIER»).

«Розвиток системи військової освіти на шляху до досягнення стандартів НАТО ми вважаємо одним із пріоритетних напрямів діяльності Національної гвардії України щодо набуття спроможностей виконувати покладені завдання та функції, визначені Законом України «Про Національну гвардію України», –  зазначив генерал-лейтенант Юрій Лебідь.

Радником з питань професійної військової освіти Представництва НАТО в Україні Стасісом Палдунасом було поінформовано про поточні зусилля країн-членів НАТО щодо розвитку системи військової освіти в Україні та наголошено на важливості дотримання єдиних принципів та підходів у процесі реформування.

Учасники наради обговорили основні напрями щодо вдосконалення системи підготовки військових фахівців сектору безпеки і оборони, зокрема особливостей підготовки військових фахівців Національної гвардії України.

Окрему увагу було приділено обговоренню перспектив запровадження в Національній академії НГУ курсів лідерства з професійної військової освіти (L-1 С, L-2, L-3) в контексті трансформації системи військової освіти.

Модель багаторівневої системи професійної військової освіти сприятиме безперервному професійному розвитку та кар’єрному зростанню кожного військовослужбовця.

Директором департаменту військової освіти і науки Міністерства оборони України Володимиром Мірненком було представлено Концепцію трансформації системи військової освіти складових сил оборони, обґрунтовано необхідність її реалізації для запровадження системи кар’єрного зростання, а також зосереджено увагу на вдосконалені мовної підготовки офіцерів.

Підбиваючи підсумок робочої зустрічі учасниками досягнуто домовленостей щодо подальших напрямків міжвідомчої взаємодії на шляху до трансформації системи військової освіти з урахуванням потреб та специфіки сил оборони.

 

Пресслужба НГУ