НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

У Головному управління Національної гвардії України відбулась робоча зустріч заступника командувача НГУ генерал-лейтенанта Юрія Лебедя із начальником Департаменту воєнної політики та стратегічного планування Командування Збройних сил Королівства Швеції генерал-майором Леною Персон Герліц (Lena Persson Herlitz).

Основною метою зустрічі стало ознайомлення шведської колеги зі структурою, завданнями та особливістю службово-бойової діяльності Національної гвардії України, роллю та місцем у секторі безпеки та оборони держави, а також обговорення можливих напрямків та перспектив розвитку співробітництва зі Збройними силами Королівства Швеції.

У ході зустрічі заступник командувача Національної гвардії України генерал-лейтенант Юрій Лебідь підкреслив важливість поглиблення двостороннього співробітництва Нацгвардії з військовими формуваннями країн-партнерів, зокрема зі Збройними силами Швеції, з метою нарощення бойових спроможностей та впровадження євроатлантичних підходів у діяльність гвардійських підрозділів.

Він зокрема зазначив: «Ми зацікавлені у співпраці зі Збройними силами Швеції, оскільки це сприятиме впровадженню новітніх підходів в систему підготовки та навчання офіцерів і сержантів за різними напрямками службово-бойової діяльності Національної гвардії України».

Генерал-лейтенант Юрій Лебідь також розповів про основні досягнення двостороннього співробітництва НГУ з Офісом аташе з питань оборони Посольства Королівства Швеції в Україні та подякував за вагомий внесок шведських інструкторів у проведення підготовки гвардійців у рамках роботи операції «UNIFIER».

Під час зустрічі обговорено потреби НГУ щодо підготовки підрозділів спеціального призначення, снайперів, кінологів, інженерів (саперів), водолазів, а також за напрямком мовної підготовки, гірської підготовки, виживання в екстремальних умовах, гендерної інтеграції, стратегічних комунікацій.

Своєю чергою генерал-майор Лена Персон Герліц подякувала командуванню Національної гвардії України за можливість дізнатися більше про діяльність НГУ, її роль і функції в секторі безпеки і оборони, а також завдання, що виконуються гвардійцями в операції Об’єднаних сил.

Нагадаємо, що напередодні генерал-майор Лена Персон Герліц відвідала  Навчально-бойовий центр підготовки до спеціальних дій Міжнародного центру Національної гвардії України, що дислокується у місті Вишгороді на Київщині. У ході візиту вона ознайомилась з діяльністю центру, зокрема з проведенням занять з висотної та вогневої підготовки, а також особисто здійснила евакуацію з верхніх поверхів будівлі за допомогою верхолазного спорядження.

Довідково: протягом останніх років за сприяння Офісу аташе з питань оборони Посольства Королівства Швеції в Україні з метою розвитку системи мовної підготовки до Національної академії НГУ надано понад одну тисячу примірників навчальної літератури та передано обладнання для сучасної лінгвістичної лабораторії. Крім того, для потреб Навчального центру НГУ, що на Львівщині, було обладнано лінгвістичну лабораторію та передано медичне майно навчального призначення.

Пресслужба НГУ