НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

8 червня 2021 року у Миколаївській військовій частині 3039 Національної гвардії України справжнє свято – відкриття та освячення військової каплички. Це завжди радісний, урочистий та величний день, бо в житті кожного вірянина Божий дім займає центральне й неповторне місце.

Чин благословення й освячення військової каплички на честь Святого Миколая Чудотворця проводили керуючий Миколаївською Єпархією Високопреосвященний Митрополит Миколаївський і Богоявленський Володимир, Голова Синодального Управління Військового Духовенства Високопреосвященніший Митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан, військові капелани військових частин Південного ОТО та духовенство Миколаївської Єпархії.

З нагоди свята настоятелю ново освяченої каплички, отцю Володимиру, за ту працю, яку він разом з іншими людьми доклав для будівництва, вручили нагрудний хрест з прикрасами.

«Самим життям доведено, що ні моральність, ні патріотизм, не можуть відродитися на ґрунті бездуховності. Саме тому колектив військової частини послідовно і цілеспрямовано веде роботу по збагаченню духовності військовослужбовців», – такими словами Митрополит Миколаївський і Богоявленський Володимир завершив освячення.

Під час свого виступу начальник Південного Одеського територіального управління генерал-майор Олег Підлубний зазначив, що вже невдовзі до каплички на честь «Святого Миколая Чудотворця» можуть приходити військовослужбовці та члени їх сімей, можуть помолитися, подякувати Всевишньому чи попросити у нього допомоги, запалити свічку, віддавшись думками про найпотаємніше.

Ще у 2019 році через необхідність духовної підтримки військовослужбовців, розпочалося будівництво каплички на території частини. До втілення цього проєкту долучилися багато меценатів, які зробили свій вагомий внесок у встановлення каплички.

«Ми завжди на варті спокою громадян і під час вихідних днів, і релігійних свят, тому військовослужбовці не завжди мали змогу відвідувати храм аби звернутися з молитвою до Господа. Тепер капличка буде повсякчас відкрита для особового складу частини й кожен гвардієць зможе помолитися у цих святих стінах перед заступанням на службу, адже віра – це справжній дороговказ для кожного гвардійця. Це, своєю чергою, значно сприятиме вихованню в особового складу високого патріотичного почуття та підвищить бойовий дух», – розповів командир військової частини 3039 полковник Олександр Оксенюк.

Дмитро Горбачик