НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Курс тактичної допомоги пораненим у бойових умовах (Tactical Combat Casualty Care) проводився інструкторами операції «UNIFIER» Об’єднаної оперативно-тактичної групи Збройних сил Канади в Україні у рамках підготовки до українсько-американських навчань «Rapid Trident 2021». У підготовці взяли участь гвардійці підрозділу Бригади швидкого реагування НГУ та інструктори-медики Навчального центру підготовки підрозділів.

За словами канадських колег основною метою курсу було надання підготовки та практики використання передових методів надання першої медичної допомоги, які можуть застосовуватись немедичним бойовим персоналом у тактичному середовищі, де сталася критична травма.

Під час залікових занять учасники курсу у складі груп надавали допомогу імітованим пораненим у раптово модульованих канадськими інструкторами ситуаціях.

«Ми навчали учасників курсу надавати допомогу, що надається саме у бойових умовах. Нам необхідно було зрозуміти, що вони засвоїли весь матеріал, тому на кінцевому занятті всі працювали самостійно, без підказок. Нашим завданням було постійно спостерігати за діями групи та виправляти помилки, слідкувати за правильною послідовністю дій», – сказав на підведенні підсумків курсу один з інструкторів від канадської сторони.

Сценарії були максимально реалістичними, тому що окрім інструкторів з медицини до курсу були залучені три інструктори з тактики. Вони намагалися зробити так, щоб гвардійцям приходилось діяти у різних умовах і виходити з різних загроз. Застосовували локації, де відпрацьовували надання допомоги при пораненнях від саморобних вибухових пристроїв, кульових поранень, а також поранень у приміщеннях.

Після проходження курсу з тактичної допомоги пораненим у бойових умовах  гвардійці можуть якісно оцінювати стан пораненого, надавати домедичну допомогу при пневмотораксі, критичних кровотечах, переломах, вогнепальних та проникаючих пораненнях або втраті частин тіла.

«Бажаю вам успіху у майбутніх операціях. Цей курс важливий з двох причин. Перша – він збільшує шанси на виживання. Друга у тому, що цей курс підвищує бойовий дух вашим побратимам, які будуть поряд з вами, вони будуть мати впевненість у тому, що вони отримають належну допомогу, якщо вона буде потрібна» – сказав головний інструктор від операції «UNIFIER» майстер-капрал Тревор Адамс.

Відділення інформації та комунікації Міжнародного центру НГУ