НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

На базовому курсі розвідників Національної гвардії, що відбувається у Міжнародному центрі підготовки підрозділів НГУ, пройшли заняття з інженерної підготовки. Їх проводили інструктори навчального відділу підготовки фахівців інженерної служби Навчально-бойового центру підготовки підрозділів до спеціальних дій.

Спецпризначенці вдосконалювали свої навички у саперній справі, адже розвідник – це єдина військова спеціальність, в якій життя бійця в буквальному сенсі залежить від його навченості. Він повинен знати: і як ставити міну, і як обійти, і як тихо зняти.

«Робота розвідки проходить в місцях та на території, яка замінована та нашпигована саморобними вибуховими пристроями. Саперній справі розвідників навчають в першу чергу, щоб не понести втрати. Крім того, виконання бойових завдань передбачає і проведення замінування», – сказав на початку занять начальник навчального відділу підготовки фахівців інженерної служби Навчально-бойового центру підготовки до спеціальних дій підполковник Володимир Сорокін.

Під час теоретичних занять розвідники досконально вивчали види боєприпасів та саморобних вибухових пристроїв, з якими можуть зустрітися, а також способи їх знешкодження.

Вже в польових умовах спецпризначенці відпрацьовували способи дій на вибухонебезпечних ділянках та пророблення проходів. Особливу увагу звернули на роботу із засобами пошуку: щупом, індикатором розтяжок, міношукачем.

«Заняття були дуже насиченими та несли багато корисної інформації. Деякі моменти саперної справи ми вже відпрацьовували раніше, а з іншими стикнулись тільки зараз. Все це необхідно знати, а більше отримати практичний досвід», – поділився враженнями від занять один із учасників базового курсу.

Канадські інструктори операції «UNIFIER» Збройних сил Канади в Україні, що проводять базовий курс, активно долучались до проведення занять та передавали українським розвідникам свій досвід.

Відділення інформації та комунікації Міжнародного центру НГУ