НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ


 

Телефон довіри (044) 226-22-52

Нещодавно у Міжнародному центрі завершився останній у цьому році курс колективної підготовки фахівців за інженерними військово-обліковими спеціальностями військових частин Національної гвардії. У 2021 році понад пів сотні саперів з різних куточків України покращили свої професійні навички та отримали сертифікати про проходження навчання. Всього за рік було проведено 5 таких курсів.

Підготовка проводилась у складі відділень, під час якої гвардійці опановували встановлення інженерних загороджень та мінних полів, маскування фортифікаційного обладнання взводного опорного пункту та влаштування переходів через різноманітні перешкоди. Заняття проводилися як вдень, так і в нічний час. У проведенні занять також активно використовувалась інженерна техніка та спеціальне обладнання.

За словами начальника інженерної служби Міжнародного центру підполковника Дмитра Чернякова у наступному році планується тісна співпраця з фахівцями інженерної справи Об’єднаної оперативно-тактичної групи Збройних сил Канади в Україні (операція «UNIFIER»). За їх участі буде розроблено новий «Стандарт колективної підготовки інженерних підрозділів» наближений до стандартів НАТО.

«Завдяки багатому досвіду та наполегливості інструкторів-інженерів наших Навчальних центрів цього року ми досягли бажаного результату. Всі учасники курсів склали іспити і успішно пройшли підготовку. Кожен з них у змозі навчати своїх побратимів у підрозділах та передавати отримані знання та досвід. Ми вже працюємо над вдосконаленням програми підготовки інженерних підрозділів і завдяки співробітництву з нашими канадськими партерами вийдемо на новий рівень», – зазначив начальник інженерної служби Міжнародного центру підполковник Дмитро Черняков.

У наступному році заплановано проведення цих курсів у складі зведених взводів, а підсумком підготовки буде проведення змагань на кращий інженерно-саперний взвод Нацгвардії. Змагання за право бути кращим інженерним підрозділом буде тривати 10 днів та стане справжнім випробуванням знань та навичок саперів.

Відділення інформації та комунікації Міжнародного центру НГУ