НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Упродовж місяця командири відділень інструкторів з військових частин Національної гвардії України вивчали теорію колективної підготовки за різними напрямками і відпрацьовували її на практиці, а у завершенні відбувсь комплексний польовий вихід на три доби.  

Курс проводили інструктори Навчального центру підготовки підрозділів Міжнародного центру НГУ за програмою підготовки підрозділу оперативного призначення, що була створена сумісно з канадськими колегами операції «UNIFIER» та є наближеною до стандартів НАТО. Метою проведення цих занять було напрацювати одноманітні підходи щодо підготовки підрозділів у військових частинах та підвищити її дієвість.

«Ми прибули до Міжнародного центру навчитися нового, обмінятися досвідом з інструкторами, набути практичних навичок» – сказав командир відділення інструкторів військової частини 3011 старший лейтенант Артур Коваленко.

Важливою частиною курсу було навчити інструкторів новим тактичним позначкам за системою НАТО. Також відбулись заняття з тактики, топографії, медичної, інженерної, вогневої та командирської підготовки, остання з яких містила найбілішу кількість нової інформації.

Найскладнішою і водночас найцікавішою частиною навчання був триденний польовий вихід. Він містив у собі орієнтування на місцевості, рух за картою, штурм будівлі, відбиття нападу, облаштування патрульної бази та інші тактичні дії. Під час польового виходу гвардійці використовували  систему лазерної імітації стрільби та ураження цілей MILES, завдяки чому навчання було максимально наближено до умов реальних бойових дій.

 «Мені сподобалась вогнева підготовка та полігон на якому проводились заняття. Видно, що дуже багато зусиль було вкладено в підготовку до занять. Ми виконували багато вправ, які ми не відпрацьовували у своїх військових частинах. Навчальна база постійно оновлюється і я вважаю, що така підготовка необхідна, щоб вивчати нове та обмінюватися досвідом» – поділився враженнями один з учасників курсу.

Відділення інформації та комунікації Міжнародного центру НГУ