НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

У Міжнародному міжвідомчому багатопрофільному центрі підготовки підрозділів Національної гвардії, що на Київщині, підвели підсумки співробітництва з інструкторами Сполучених Штатів Америки у 2021 році та окреслили плани на наступний рік.

Співпраця з американськими колегами відбувається в рамках реалізації проєкту «Удосконалення можливостей підготовки підрозділів Національної гвардії України» (LOE5), що фінансується Глобальним резервним фондом безпеки (GSCF) через Міністерство оборони США.

У 2021 році мобільною тренувальною групою США було проведено чотири цикли двотижневих курсів «Управління підготовкою підрозділів» та «Розвиток і робота навчального центру». У них брали участь офіцери керівної ланки Головного управління, територіальних управлінь, а також командування військових частин Національної гвардії.

У ході занять слухачі курсів вивчали системний підхід у колективній підготовці наших міжнародних партнерів для того, щоб згодом адаптувати ці підходи в системі підготовки у підпорядкованих підрозділах Національної гвардії.

На підведення підсумків та обговорення подальшої співпраці з американськими колегами прибули заступник директора департаменту професійної підготовки Головного управління Національної гвардії України полковник Олексій Цис та начальник управління міжнародного співробітництва Головного управління Національної гвардії України полковник Володимир Грабчак.

За словами полковника Володимира Грабчака зміст цих курсів допоможе визначити порядок організації системи підготовки і системи управління нею в Національній гвардії України, а також сприятиме розвитку діяльності навчального центру.

«Нами було прикладено багато зусиль, щоб цей проєкт відбувся у Національній гвардії. Він об’ємний і буде відбуватись поетапно для того, щоб створити системний підхід у плануванні та проведенні колективної підготовки підрозділів. Цей курс стане основою для розробки доктрини з підготовки у Національній гвардії України», – додав він.

Під час вручення сертифікатів учасники курсу подякували американським колегам та поділились своїми враженнями, а також висловили свої побажання щодо внесення змін для ефективності його засвоєння.

У свою чергу американські колеги відмітили велику відповідальність учасників курсів та їх прагнення до змін у створенні системного підходу до проведення колективної підготовки підрозділів Нацгвардії, а також якнайшвидше адаптувати отримані знання та впровадити їх у керівні документи НГУ.

«Усі наші курси пройшли в атмосфері дискусії та спілкування з учасниками і я дуже багато дізнався про Національну гвардію. Головне для НГУ – це, щоб у найкоротші строки закінчилися процеси змін і тоді зміняться і підходи в підготовці і ви досягнете успіху», – сказав під час вручення сертифікатів американський інструктор Уейд Прідді.

У ході зустрічі з американськими колегами були обговорені і плани співпраці на наступний рік. Вже у другій половині січня у Міжнародному центрі планується продовження проведення курсів для створення системного підходу у плануванні та проведенні колективної підготовки підрозділів Національної гвардії для її наближення до стандартів НАТО.

Відділення інформації та комунікації Міжнародного центру НГУ