НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

У Міжнародному центрі підготовки підрозділів НГУ, що на Київщині в селі Старе, закінчилось стажування курсантів четвертого року навчання Національної академії Національної гвардії України. Випускники гвардійського вишу практично виконували обов’язки командирів взводів, офіцерів психологічного відділення та начальника вузла зв’язку.

 

Особливістю стажування, і це вже традиційно, стало те, що після випуску з Академії майбутні офіцери будуть проходити службу у Міжнародному центрі саме на тих посадах, де стажувались.

 

Тож, які вони – майбутні офіцери Нацгвардії? Чому прийшли до війська та навчились під час стажування розповідають самі випускники:

 

«Мої батьки та друзі радили мені обрати військову службу і я відчував, що це мені по силам. І коли прийшов час я не вагався та подав документи до Академії Національної гвардії і не жалкую про це. Саме тут я опанував військову справу і продовжу службу офіцером».

 

Високий рівень підготовки, що відповідає міжнародним стандартам та позитивні відгуки друзів-офіцерів з Міжнародного центру вразили Сергія та він обрав саме цю частину для старту своєї військової кар’єри.

 

«Міцний колектив та відчуття обов’язку – це два стовпи боєздатного підрозділу. Свої професійні навички набуті під час стажування буду застосовувати у навчанні підлеглих», – каже Сергій.

 

Старший сержант Сергій Охріменко проходив стажування на посаді командира взводу. В Академії він виконує обов’язки командира групи, бо вже визначився, що хоче обіймати посади командирської ланки.

«Стажування у Міжнародному центрі сподобалось мені тим, що колектив зв’язківців допомагав швидше розібратися в операційних задачах та надавав необхідні методичні матеріали і допомогу в їх практичному виконанні. Я зробила висновок для себе, що зв’язок у Нацгвардії постійно розвивається та оновлюється інформаційними технологіями та новітніми засобами, з якими я маю змогу вже зараз працювати тут. Думаю, що я зробила правильний вибір свого місця служби».

 

У військовій службі Катерину більш за все приваблює чіткий розпорядок, точно визначене завдання для кожного та постійний розвиток у своїй справі. Після випуску дівчина планує пройти курс «CISCO» з телекомунікаційних технологій і як мінімум опанувати посаду начальника зв’язку.

 

Курсантка командно-штабного факультету Катерина Богданович проходила військове стажування за спеціальністю зв’язківець на посаді начальника вузла зв‘язку. Катерина пов’язала своє життя зі службою ще з дитинства, навчаючись у військовому ліцеї. Вже тоді вона бачила себе офіцером.

 

«Одного разу ми із сім’єю вийшли в місто на відпочинок. По дорозі зустріли знайомих і один з них був військовим. Цим дуже пишалася мамина подруга. Я запитав його про службу і молодий чоловік із захватом розповів про свої досягнення у військовій кар’єрі. Цей момент глибоко врізався в пам’ять і ще тоді я зрозумів, що хочу боронити свій край, займатися військовою справою і щоб мною пишалися батьки та друзі. Можливо це було спонтанним бажанням на той час, але я втілив свою мрію у життя і скоро одягну лейтенантські погони».

 

Вивчати особовий склад та практично відпрацьовувати все те, що Денис вивчав на лекціях, семінарах та тренінгах була найприємнішою частиною його стажування. Під час проведення лекторіїв та тренінгів з професійно-психологічної підготовки з особовим складом він та інші курсанти мали змогу передати знання підлеглим та навчитись новому відразу на практиці.

 

«До навчання в Академії, працюючи на цивільній роботі, мій колега сказав, що у службі мені більш за все сподобається те, що я знайду тут справжніх друзів. Так воно і вийшло, я знайшов побратимів, які підтримають мене в будь-якій ситуації».

 

Курсант Денис Копошинський стажувався на посаді офіцера відділення психологічного забезпечення.

 

«Коли прийшов час обирати частину для подальшого проходження служби я вже знав, що це буде Міжнародний центр. Переймання досвіду від співпраці з міжнародними партнерами та можливість для розвитку – це дуже гарний старт для мене. як для майбутнього офіцера. Я хочу реалізувати себе в управлінні підрозділом, а Центр, як найкраще підходить для цього».

 

Олегу, як і кожному командиру було дуже важливо знайти спільну мову з підлеглими. І коли це вдавалось, особовий склад розумів і швидко засвоював всі його вимоги та навчання. Для нього це була найвища оцінка його здібностей та професійності.

 

Випробувати себе під час виконання службово-бойових завдань – ціль майбутнього офіцера. Через деякий час мріє очолити підрозділ та бути прикладом для особового складу.

 

Вже зовсім скоро випускники гвардійського вишу стануть офіцерами Національної гвардії України та продовжать службу на посадах у Міжнародному центрі НГУ. А поки що побажаємо їм успіхів у завершенні стажування та підготовці до складання державних іспитів.

 

Курсант командно-штабного факультету за спеціальністю військове управління Олег Кузнєцов отримував практичний досвід на посаді командира взводу.

 

Відділення інформації та комунікації Міжнародного центру НГУ