НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

За попередньою домовленістю про співпрацю представники Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні провели семінар для інструкторів навчальних підрозділів Міжнародного центру НГУ з Міжнародного гуманітарного права та перспективи правоохоронних органів щодо застосування сили.

Співробітництво з Міжнародним Комітетом Червоного Хреста в Україні є край важливим для Національної гвардії, адже участь її підрозділів в зоні проведення ООС вимагає від гвардійців бути обізнаними щодо проведення роботи з громадянами України, які потерпають від дій агресора, по роз’ясненню їх прав і свобод та захисту їх інтересів.

«Ваша служба поєднує компоненти правоохоронної діяльності та військової служби, тому саме ми тут. Але, якщо ми будемо говорити про використання сили під час військових операцій та виконання правоохоронних завдань – це будуть дві зовсім різні речі з відмінностями. Як раз наші експерти з використання сили у військових операціях розкажуть вам про це, а я розповім вам тільки про використання сили щодо правоохоронних операцій та міжнародних стандартів щодо використання цієї сили», – сказав на початку семінару регіональний делегат по роботі з поліцією та органами безпеки Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні Халіт Буланіклі,

Під час семінару були розглянуті навчальні питання про мандат та діяльність Міжнародного Комітету Червоного Хреста, застосування сили у правоохоронній діяльності, введення в основи Міжнародного гуманітарного права та під час ведення бойових дій, його еволюція, а також гвардійців ознайомили з основними напрямками діяльності Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні.

«Ми повинні захищати людей, які є свідками військових злочинів та не приймають участь у конфлікті. Ця діяльність регламентована міжнародними документами. Основний з них – це Міжнародний пакт про громадянські та цивільні права. Цей документ був розроблений ООН та прийнятий майже всіма країнами світу», – наголосив Халіт Буланіклі

У ході проведення занять військовослужбовці Центру активно взаємодіяли з викладачами, вступали в дискусії та задавали запитання, адже переважна більшість учасників семінару має бойовий досвід, набутий ними під час участі в ООС на сході України та миротворчих місіях під егідою ООН.

«Ми дуже цінимо вашу підтримку діяльності Міжнародного центру та дякуємо за проведення змістовного семінару. Цей багаж знань необхідний військовослужбовцям Національної гвардії і ми будемо його передавати. Щиро дякую і сподіваюсь на подальшу співпрацю», – сказав у підсумку семінару начальник Міжнародного центру полковник Олександр Крячко.

У завершенні зустрічі відбувсь обмін символічними подарунками, які нагадуватимуть про тісну співпрацю між колективом Міжнародного центру Нацгвардії та представниками Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні.

Відділення інформації та комунікації Міжнародного центру НГУ