НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

У Навчально-бойовому центрі підготовки підрозділів до спеціальних дій Міжнародного центру, що на Київщині, триває розробка пілотного проєкту базового курсу підготовки снайперів Національної гвардії за участі канадських інструкторів Об’єднаної оперативно-тактичної групи Збройних сил Канади в Україні.

Канадські інструктори спільно з інструкторами Навчально-бойового центру створюють навчальну програму, що базується на стандартах НАТО, досвіді підготовки снайперів Збройних сил Канади та участі у бойових діях під час проведення Операції Об’єднаних сил на сході України.

«Головною метою цієї підготовки – є спільно з українською стороною створити навчальну програму та навчити методиці проведення занять інструкторів НГУ, щоб вони самостійно могли проводити навчання снайперів», – сказав один із канадських інструкторів. 

Під час розробки базового курсу інструктори операції «UNIFIER» та Центру відпрацьовують не лише теми, організацію та методологію проведення занять, а й на практиці перевіряють їх дієвість та визначають критерії оцінювання.

Приховане пересування та вихід на рубіж, спостереження та визначення дальності до цілі, практичне обладнання позиції снайпера, стрільба та інші тонкощі снайпінгу – все це у полі зору канадських та українських спецпризначенців.

«У нас багато спільного у підходах до навчання з канадськими колегами та маємо досвід участі у бойових діях. Створення цієї навчальної програми – є пілотним проєктом і ми будемо корегувати її під час проведення базового курсу підготовки снайперів Нацгвардії», – сказав тимчасово виконуючий обов’язки начальника Навчально-бойового центру підготовки до спеціальних дій підполковник Володимир Лисюк.

Вже за декілька тижнів на базі Міжнародного центру розпочнеться підготовка спецпризначенців Національної гвардії зі снайпінгу. Вона буде активною та насиченою, де теоретичні знання будуть інтегровано поєднуватися з практичними заняттями.

Відділення інформації та комунікації Міжнародного центру НГУ