НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Починаючи з 5 липня на базі Міжнародного центру НГУ триває комплексна міжвідомча підготовка підрозділів Нацгвардії, Держприкордонслужби та Збройних сил України до міжнародних навчань «Rapid Trident-2021».

Навчання проводять канадські військові зі складу Об’єднаної оперативно-тактичної групи Збройних сил Канади в Україні (операція «UNIFIER»).

Для української сторони іноземні колеги проводять заняття з процесу прийняття військових рішень (MDMP), роботи командирів з організації бою (TLP), тактики дій відділень під час операцій у місті, із вогневої підготовки, ведення радіопереговорів, тактичної медицини та інженерної підготовки. Також канадські інструктори здійснюють оцінку роботи підрозділів під час командно-штабних тактичних навчань.

За словами заступника командувача Національної гвардії України генерал-лейтенанта Юрія Лебідя така комплексна підготовка підрозділів Бригади швидкого реагування НГУ, Державної прикордонної служби України та Збройних Сил України до участі у міжнародних навчаннях канадськими інструкторами операції «UNIFIER» проводиться вперше та сприятиме взаємосумісності підрозділів під час виконання спільних службово-бойових завдань.

Під час ознайомлення з ходом проведення практичного етапу курсу тактичної допомоги пораненим у бойових умовах (TCCC), а також теоретичних занять з курсу «Медичний заклад роль 1 – НАТО» (Role-1) начальник відділу військово-медичного управління Головного управління НГУ полковник Вікторія Шапаренко відзначила важливість цих занять для збереження життя військовослужбовців:

«Практичні заняття з надання домедичної підготовки, які ми сьогодні побачили, відпрацьовувались в умовах наближених до бойових, де кожен із бійців мав змогу закріпити свої теоретичні знання та отримати практичні навички. Немає нічого дорожчого ніж життя людини і необхідно, щоб кожен військовослужбовець умів правильно надати домедичну допомогу, а також вчасно провести евакуацію пораненого до медичного закладу».

Разом з тим, представники Державної прикордонної служби України прокоментували міжвідомчу підготовку:

«Підрозділи Держприкордонслужби беруть участь в об’єднаній колективній підготовці і в багатонаціональних навчаннях, як складової сектору безпеки та оборони нашої держави. Це необхідно для відпрацювання єдиної системи управління підрозділами, тактики дій, згуртованості та чіткої взаємодії», ­– сказав директор департаменту персоналу Адміністрації Державної прикордонної служби України полковник Ігор Левадний.

Командування Об’єднаної оперативно-тактичної групи Збройних сил Канади в Україні та представники Держприкордонслужби і Збройних сил України також відвідали адміністративне містечко Міжнародного центру, де ознайомились з його інфраструктурою, функціями та завданнями підрозділів Національної гвардії у колективній підготовці.

«Цей Центр створювався, як міжвідомчий та багатопрофільний з метою проведення колективної підготовки у Національній гвардії та структурних підрозділах МВС України, використовуючи досвід наших міжнародних партнерів. Він має зручне географічне розташування та комунікації. За чотири роки існування центру було проведено розбудову інфраструктури та створено сучасну матеріально-технічну базу для підготовки підрозділів», – сказав у підсумку начальник управління міжнародного співробітництва ГУ НГУ полковник Володимир Грабчак.

З 19 по 22 липня триватиме активна фаза комплексної підготовки, під час якої буде відпрацьовано розробку бойового наказу для батальйону, роботу на командному пункті під час проведення операцій (дії в наступі та в обороні), масова евакуація поранених.

Відділення інформації та комунікації Міжнародного центру НГУ