НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

З 31 травня по 4 червня у Міжнародному міжвідомчому багатопрофільному центрі підготовки підрозділів НГУ, що на Київщині в селі Старе,  за підтримки Агенції НАТО з підтримки і постачання (NSPA) проведено тренінг «Дії на місці події після застосування саморобного вибухового пристрою». Навчання відбувалися у рамках Трастового фонду НАТО зі знешкодження вибухонебезпечних предметів та протидії саморобним вибуховим пристроям.

Наразі існує гостра потреба у протидії саморобним вибуховим пристроям, особливо на сході України, під час проведення операції Об’єднаних сил. Подібний тренінг вже було організовано для представників Національної поліції, а наразі навчання відбувається у Збройних силах України з урахуванням специфіки притаманних їм функцій. Тренінг проводили інструктори НАТО з Великої Британії, які мають великий досвід у цій сфері.

Під час теоретичних занять гвардійцям у деталях описали, як поводитись на місці події після застосування саморобних вибухових пристроїв та як виявити яка речовина, який замикач був використаний і як за допомогою цього можна визначити, коли він був встановлений та, як ним керували.

«Під час курсу ми отримали можливість подивитись на алгоритми дій   та навчались працювати за стандартами НАТО. Інструктори, які проводили цей тренінг працювали безпосередньо у зоні вогневого контакту. Вони повернулись живими, зберегли свій особовий склад і виконали своє завдання. Для нас їх досвід є неоціненним», – поділився своїми враженнями заступник командира інженерно-саперної роти ОЗСП  військової частини 3057 з позивним Стохід. «Особливо важливим був протокол «оцінювання загроз», тому що він дозволяє в піхотному бою під час виконання інженерно-саперних завдань швидко приймати складні рішення» – додав він.

Крім теоретичних проводилися також і практичні заняття на загальновійськовому полігоні Міжнародного центру, де гвардійські сапери на практиці відпрацювали алгоритми дій після застосування саморобних вибухових пристроїв.

Відділення інформації та комунікації Міжнародного центру НГУ