НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ


 

Телефон довіри (044) 226-22-52

На базі реколекційного центру Римокатолицької архідієцезії, поблизу Львова, відбувся круглий стіл на тему «Психотерапевтичні ресурси та новітні розробки як резерв оборонного потенціалу». Зокрема, говорили про не просто важливість, а необхідність психологічної реабілітації військових, які побували в зоні АТО/ООС та їх сімей.

Модераторами заходу виступили професорка та викладачка ЛНУ імені Івана Франка Катерина Островська, від Львівського осередку «Справа Кольпінга в України», та полковник у відставці, доцент Іван Сулятицький, від Українського центру психологічної безпеки. До круглого столу, в режимі онлайн, долучились психологи з усієї країни. Ділились новітніми розробками в роботі, обговорювали власний досвід.

За столом, у Львові, зібрались представники різних формувань та організацій.

Досвідом використання психотерапевтичного потенціалу регіону у відновленні бойового резерву Західного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України поділився заступник начальника управління з персоналу полковник Станіслав Басараб. Він розповів, які заходи щоденно роблять психологи Нацгвардії, для відновлення військовослужбовців та про те, якою матеріальною базою наразі володіє НГУ для цього.

«Щороку понад 1500 військовослужбовців Західного ОТО приймають участь в операції Об’єднаних сил, – говорить полковник Станіслав Басарб. – Щоразу, перед виконанням завдань зі зброєю психологи проводять заходи з експрес-діагностики. Це насамперед швидка оцінка психологічних та психофізичних особливостей військовослужбовця. Велика увага приділяється реабілітації поранених військовослужбовців із залученням міжнародних організацій. Психологи дуже уважно працюють і з військовослужбовцями, які повертаються з зони проведення ООС».

Військовий капелан Нестор Кизик від Центру військового капеланства ЛА УГКЦ, який був присутній на заході, розповів про духовно-психологічну місію військових капеланів. До круглого столу долучились і представники Державної служби надзвичайних ситуацій, військовослужбовці Збройних сил України та радниця міського голови Львова пані Тетяна Науменко, яка також є учасницею АТО.

Наостанок, усім присутнім було продемонстровано мобільний центр психологічної підтримки на базі автобусу, який використовується Національною гвардією України, для психологічної підтримки військовослужбовців в польових умовах.

Аліна Новікова