НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

У Львові розпочався тренінг «Психологічний супровід в екстремальних ситуаціях». Захід проходить за ініціативи Міністерства внутрішніх справ України та Координатора проєктів ОБСЄ.

 

Учасниками навчань є представники підрозділів психологічного забезпечення Національної поліції, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Державної служби України з надзвичайних ситуацій та закладів вищої освіти МВС. Впродовж п’яти днів вони опановуватимуть новітні сучасні техніки роботи з психотравмами, стресом та посттравматичними стресовими розладами. Навчання проводитимуть кваліфіковані фахівці у сфері травмафокусованої терапії, експертки ОБСЄ Людмила Царенко та Марина Маліновська.

Відкриття заходу відбулося у Львівському державному університеті внутрішніх справ.

Із привітальним словом до присутніх звернувся ректор Львівського Державного університету внутрішніх справ полковник поліції Роман Благута.

«Досвідчені психологи-практики забезпечують психологічно стабільний клімат у колективі та його спроможність працювати швидко та якісно, – відзначив очільник вишу. – Робота психолога є надзвичайно важливою у сучасних умовах, а вчасно надана психологічна допомога може попередити чимало надзвичайних подій, зокрема, травмування та суїцид. Тож проведення таких тренінгів є вкрай потрібним, адже це сприяє обміну досвідом та допомагає напрацювати єдині підходи щодо психологічного супроводу в екстремальних ситуаціях».

Національний менеджер проєктів, Координатор проєктів ОБСЄ в Україні Сергій Гриненко також звернувся до учасників тренінгу.

«Львівський державний університет внутрішніх справ є нашим давнім партнером, спільно з яким ми реалізуємо проєкти з різних безпекових питань. У нас велика історія співпраці, яку ми дуже цінуємо», – підкреслив він.

Окрім цього, Сергій Гриненко презентував присутнім проєкти, які реалізуються у сфері соціально-психологічної реабілітації осіб, постраждалих внаслідок конфлікту. 

«Це вже другий етап тренінгу «Психологічний супровід в екстремальних ситуаціях», який відбувається у рамках реалізації пілотного проєкту міжнародної технічної допомоги Координатора проєктів ОБСЄ в Україні, де психологи Нацгвардії беруть участь, – розповідає начальник служби психологічного супроводження СБД відділу психологічного забезпечення департаменту персоналу Головного управління Нацгвардії полковник В’ячеслав Олійник, – тренінговий курс поєднує у собі теоретичний блок та практичне відпрацювання методів. Він дає можливість застосовувати сучасні методи зняття емоційного напруження, подолання наслідків стресових ситуацій шляхом роботи з власним тілом. Це є подальшими кроками до вдосконалення системи психологічної допомоги та психологічної реабілітації військовослужбовців».

Насамкінець із привітальним словом до присутніх звернулися тренерки Людмила Царенко та Марина Маліновська.

Участь у навчальному тренінгу допоможе учасникам більш якісно та ефективно здійснювати заходи психопрофілактики, психокореекції та психологічної реабілітації, опанувати новітні психотерапевтичні техніки роботи з особами, які зазнали впливу психотравмуючих ситуацій.    

Слід відзначити, що захід проходить у рамках проєкту надання міжнародної технічної допомоги з розбудови тренінгових спроможностей МВС України. Перший етап навчань відбувся у вересні минулого року у місті Києві. Наразі триває другий етап цього проєкту, що передбачає проведення тренінгового курсу для психологів-практиків.

 

Група інформації і комунікації Західного ТУ