НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

З кожним роком їх лишається все менше і менше. Це люди, які бачили та відчули на собі, що таке затяжна війна, боротьба за Україну, втрата близьких, друзів та рідних. Це ветерани Другої світової війни, яка тривала довгих сім років.

У Львові в 2 Галицькій бригаді такий лишився один – це полковник у відставці Михайло Семенович Пятигорський. На жаль, цього року, у лютому, пішов життя інший ветеран, полковник у відставці Микола Іванович Красняк.

Напередодні Дня пам’яті та примирення, а також 76-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, гвардійці відвідали Михайла Семеновича Пятигорського.

У гості завітали заступник командира бригади по роботі з особовим складом полковник Ярослав Лемещук та старший інспектор по роботі з ветеранами відділення по роботі з особовим складом Західного оперативно-територіального об’єднання полковник у відставці Ігор Вітко. Ветерану вручили листівки, квіти та подарунки. Але найголовніше для нього – це увага. У цьому переконана донька Миколи Івановича, пані Світлана.

«Щоразу, як ви приходите в гості, він ще місяць про це говорить, – розповідає Світлана, – скучає за гостями. Хоча щодня гуляє, спілкується з сусідами».

В Одесі офіцер відділення по роботі з особовим складом майор Сергій Дарій завітав до ветерана Другої світової війни підполковника запасу Віктора Павловича Ніколаєва. Окрім пам’ятних дат, сьогодні у шановного ветерана день народження.

«Мені було 12 років, коли вже 4 рік боролись за наші землі. Навчався у військовому училищі вихованцем (зараз кадети). Тоді були страшні часи, як досі пам’ятаю», – розповідає ветеран.

У 1945 році Віктор Павлович був внесений до списків учасників війни та нагороджений медаллю «За перемогу».

Після війни закінчив навчання та почав проходити військову службу. У 70-х роках був призначений на посаду заступника командира частини 7445 (зараз в\ч 3012) по військово-політичній роботі.

Сьогодні Віктору Павловичу виповнилося 89 років. Він із радістю зустрів наших гвардійців та висловив слова вдячності за його постійну підтримку.

Аліна Новікова

Діана Крайнова