НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Військовослужбовці військових частин Національної гвардії України, що дислокуються у Львові, розпочали вакцинацію від коронавірусної інфекції.

 

Вакцинацію здійснюють мобільні бригади Міністерства охорони здоров’я, які із вакциною та усім необхідним прибувають до медичних пунктів військових частин.

«Наша мобільна бригада розпочала вакцинацію з 26 лютого. Спочатку вакцинували лікарів ковідних відділень, далі інших медичних працівників. Зараз перейшли до вакцинації військових. Вакцина «CoviShield» переноситься нормально, особливих алергічних реакцій не було», – розповів завідувач кабінету інфекційних захворювань 2 міської поліклініки Львова Віктор Періг.

Усі гвардійці перед процедурою щеплення дали добровільну згоду заповнивши спеціальний бланк та пройшли медичне обстеження з метою виявлення протипоказань.

 «Вакцинація – це необхідний засіб збереження життя та профілактики захворювання на важкі хвороби, зокрема і на COVID-19. – розповідає солдат Данило Бойчук. – Тому, зважаючи на теперішню ситуацію, щоб вберегтись самому та не наражати на небезпеку своїх близьких й співслужбовців, я погодився на щеплення. Зараз почуваю себе добре».

Перші 30 хвилин після ін’єкції військовослужбовці перебувають під наглядом лікаря.

Вакцинація триває і в інших військових частинах Західного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України, які дислоковані та теренах Заходу України.

«Загалом у військових частинах Західного оперативно-територіального об’єднання вже вакциновано понад 1000 військовослужбовців, – розповідає начальник медичної служби Західного територіального управління НГУ полковник медичної служби Андрій Коробкін. – Планова вакцинація триває за графіком погодженим із Департаментом охорони здоров’я та Держаними установами «Територіальними медичними об’єднаннями МВС України» в областях дислокації військових частин».

У 2 Галицькій бригаді вакцинувались усі охочі. І офіцери, і військовослужбовці за контрактом, і строковці.

«Це мій свідомий вибір, – розповідає майор Олександр Даниленко. – Я вивчив дуже багато інформації щодо вакцини. І дійшов висновку що вакцинація це простий, безпечний та дієвий спосіб захисту людей від інфекційних захворювань.  Тому прийняв рішення, що мені це необхідно. Я хочу захистити не лише себе, а й людей, які мене оточують».

Через 8-12 тижнів нацгвардійці проходитимуть наступний етап вакцинування.

Володимир Хаверко