НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

У Волинській обласній бібліотеці для юнацтва діє виставка світлин старшого сержанта Віталія Марківа, військовослужбовця оперативного батальйону імені Героя України генерал-майора Сергія Кульчицького. 

 

«Віталій Марків для нас, українців, це приклад стійкості, незламності та вірності Військовій присязі. Він згуртував не лише українців, а й світову спільноту у прагненні довести, що законність і відстоювання інтересів громадян України – на першому місці», – каже заступник командира військової частини 1141 по роботі з особовим складом майор Олександр Дрильчук.

 

На виставці представлені світлини з особистого архіву гвардійця, деякі фото передали друзі та товариші Віталія. Усього – 64 фотографії, переважно з зони ООС, військової служби та сімейного архіву Віталія Марківа. Під час відкриття виставки директорка бібліотеки Алла Єфремова наголосила, що лучани активно стежили за перебігом подій у «справі Марківа», вболівали за долю військового, писали листи на його підтримку.

 

«Україна доклала максимум зусиль і незаконно засудженого в Італії Віталія Марківа було виправдано. Цей гвардієць власним прикладом довів, що українців так просто не зламаєш. Ми обов’язково здобудемо перемогу і станемо сильною, європейською державою», – сказала вона.

Нагадаємо, нацгвардійця Віталія Марківа затримали в аеропорту Болоньї 30 червня 2017 року за підозрою у причетності до вбивства італійського фотографа Андреа Рокеллі та його російського перекладача Андрія Миронова під час військових дій біля Слов’янська у травні 2014 року. Але завдяки значним зусиллям дипломатичного корпусу України, керівництва МВС та Нацгвардії, у 2020 році з нього було знято усі обвинувачення. У листопаді 2020 року Віталій Марків повернувся до України.

 

Юлія Ковпак