НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Військовослужбовці військових частин 3008 та 1141 Західного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України долучились до висадки дерев у рамках глобального екологічного проєкту «Озеленення планети».

У 100 країнах світу в акції взяло участь понад 1000000 людей.

На Волині до акції долучились півсотні військовослужбовців військової частини 1141, а також курсанти Національної академії Національної гвардії України, які нині проходять стажування у військовій частині. У селі Городище Луцького району, вони висадили 180 саджанців плодових дерев: яблуні, груші, сливи, вишні. Також серед насаджень були берези й дуби.

«Приємно стати частинкою глобального проєкту і розуміти, що ти зробив свій внесок в озеленення планети. Нам не байдужий стан довкілля в Україні, тому сьогодні усі разом ми робимо корисну справу», – поділився враженнями гвардієць Назар Улітич.

Напередодні акції командир військової частини 1141 підполковник Василь Гуртовський та регіональна координаторка міжнародного екологічного проєкту Greening of the Planet Юлія Вусенко підписали відповідний меморандум про співпрацю.

На Вінниччині за вісім годин висадили понад 220 тисяч дерев. До рекордного висадження дерев долучилися і нацгвардійці військової частини 3008.

Сквер на околиці Вінниці – одне із місць відпочинку вінничан. Зранку тут кипіла робота. Нацгвардійці та волонтери прибирали старе листя та гілля. Згодом взялися за озеленення – посадили молоді деревця. За годину захаращений сквер перетворився у новий парк.

«Тепер приємно тут прогулятися, провести час. Закинутий сквер цілком реально перетворити у квітучий за кілька годин. Головне – бажання та не стояти осторонь», – каже нацгвардієць Назар Руденко.

Поступово охочих долучитися до справи більшало. Вінничанин Вадим проїжджав повз сквер, побачив людей, які садять дерева, зупинився.

«Випадково їхав містом, побачив як військові садять дерева просто у сквері. Я виділив 15 хвилин свого часу і також з задоволенням посадив деревця. Роботи хватило всім», – розповідає Вадим.

Дерева висаджували у різних куточках Вінниччини – у парках, алеях, скверах, лісах на території садочків та навчальних закладів. Саджали туї, сосни, ялини. Також були рідкісні саджанці, наприклад – сакури та клен гостролистий.

«Такого масштабного висадження дерев на Вінниччині ще не було. Наша військова частина залюбки долучилася до екологічної акції. Ми посадили клени, дуби та сосни. Рослини заздалегідь готували лісники. Це найпростіший та дієвий спосіб боротьби з кліматичними змінами, тому ми маємо згуртуватися», – розповідає офіцер з військової частини 3008 лейтенант Павло Бабак.

Загалом місія «Озеленення Планети» висадити 100 000 000 дерев по всій планеті та відновити екосистему Землі.

 

Група інформації і комунікації Західного ТУ НГУ

За матеріалами з військових частин