НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Усі фото зібрані з особистого архіву нацгвардійця та його співслужбовців.

Від березня містами України подорожує виставка світлин військовослужбовця Віталія Марківа, який лише нещодавно повернувся додому після зняття обвинувачень в Італії. У складі одного з підрозділів Національної гвардії, добровольчого батальйону імені генерала Кульчицького, брав участь у боях за звільнення українських міст.

У 2017 році, коли військовий приїхав до Італії провідати родичів, його затримали місцеві правоохоронці за звинуваченням у вбивстві італійського журналіста Андреа Роккеллі. Останній разом із російським колегою загинули у травні 2014-го року у ході бойових дій в районі гори Карачун в результаті мінометного обстрілу.

В липні 2019-го року Віталію Марківу оголосили вирок – 24 роки ув’язнення. У листопаді того ж року Україна подала апеляцію, надавши докази невинуватості нацгвардійця. 3 листопада Міланський апеляційний суд виніс виправдувальний вирок, знявши з Віталія Марківа усі звинувачення.

Боротьба військового зі збройною агресією на сході України, хибні звинувачення та боротьба за справедливість за час його перебування під арештом, зняття обвинувачень, повернення додому та одруження з коханою жінкою – усі етапи життя Віталія з 2014-го року й до сьогодні відображені у фотовиставці, яка проходила у Кривому Розі до 10 червня та продовжила шлях до Кропивницького, де тривала впродовж наступних десяти днів у приміщенні Кіровоградської ОДА. Далі за маршрутом – Кременчук.

«Ми бачимо на цих світлинах, що більшу частину свого життя Віталій був абсолютно не медійною персоною. Волонтер, доброволець, військовослужбовець Нацгвардії – із самого початку Майдану, коли повернувся із Італії захищати свободу, й посьогодні – це передусім хоробрий воїн. Але тепер, коли позаду тяжка доля бранця і абсолютне виправдання в італійському суді, підтримка керівництва держави, усіх українців, міжнародної спільноти та щасливе повернення додому, про шлях цієї людини мають знати якомога більше українців. Знати і вірити – ми переможемо у боротьбі за свою свободу та незалежність, як і Віталій Марків» – говорить  солдат Артем Лугинець.

Лейтенант Юрій Ящищин: «На фото закарбовані миті життя мужнього воїна та патріота, людини, яка бореться за свою країну. 3 роки та 4 місяці він провів у в’язниці, але справедливість перемогла. Перемога Віталія Марківа – знакова для усіх нас. Вона доводить: перемагає той, на чиєму боці правда».

Група інформації і комунікації військової частини 3011