НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

21 листопада у Донецькому обласному краєзнавчому музеї, що знаходиться у Краматорську, військовослужбовці 15-го Слов’янського полку Національної гвардії України відвідали фотовиставку «Цілісність», що приурочена Дню Гідності та Свободи.

Автор проєкту київська фотографиня Зоя Шу. За допомогою фотографій поранень військових вона розповідає про країну, яка втратила тисячі людських життів і контроль над територіями, заліковує травми війни, що триває, та прагне до відновлення своєї цілісності.

За словами Зої Шу, що ці роботи ретранслюють не тільки біль кожної людини, але і травми нашого суспільства, якому необхідно заліковувати рани штучно створених страхів і нав’язаних відмінностей та прагнути до відновлення цілісності. У центрі уваги проєкту – людина, тому що життя – це найвища цінність.

«Це жива творчість, а не надиктований шаблон. В цих роботах надія і істинний героїзм, надія на мир на рідній землі», – розповів солдат Артур Марющенко, ознайомившись з експозицією виставки.

Слов’янські гвардійці також відвідали у Краматорську музичну школу мистецтв, де актори Донецького академічного обласного драматичного театру показали виставу «Незгідний та нескорений» про українського дисидента та правозахисника Олексія Тихого.

Водночас у Сумах на Алеї Слави Центрального кладовища міста разом із учасниками бойових дій, волонтерами, чиновниками обласної та міської влади, військовими, гвардійці 11-й окремого батальйону поклали квіти до могил сучасних українських героїв, які боролися за незалежність України.

У сквері Героїв Небесної Сотні відбувся мітинг, на якому згадали про події Революції Гідності та Помаранчевої революції. Хвилиною мовчання вшанували подвиг тих, хто віддав своє життя за справжню свободу власної країни.

У Сумському обласному художньому музеї ім. Никанора Онацького до Дня Гідності і Свободи гвардійці строкової військової служби взяли участь у мистецько-патріотичному заході.

З нагоди свята заходи пройшли і у Сумській обласній філармонії. Там гвардійці частини переглянули концертну програму за участі творчих колективів та естрадних виконавців до Дня Гідності та Свободи.

За матеріалами з військових частин