НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Упродовж двох днів в медичному пункті військової частини 3028 мобільна бригада із вакцинації проводила щеплення військовослужбовців від коронавірусної хвороби. На сьогодні у військовій частині вже вакциновано 180 нацгвардійців.

 

 

Деталі: Перш ніж зробити ін’єкцію, кожен військовий надає письмову згоду,  розповідає про стан свого здоров’я, а також повинен ознайомитися з інформацією про препарат для вакцинування. Потім проходить огляд у лікаря на відсутність гострих захворювань, підвищеної температури тіла та алергічних реакцій до компонентів вакцини. Після огляду та дозволу лікаря на вакцинацію, людина проходить в інший кабінет щеплення, де їй вводять вакцину в дельтоподібний м’яз плеча. Протягом пів години після процедури медики спостерігають за людиною, адже саме в перші 30 хвилин відбувається анафілактична реакція  в організмі.

 


На сьогодні, кількість охочих отримати щеплення постійно зростає. Напевно через те, що постійно проводиться роз’яснювальна робота про необхідність вакцинації, як захисту від хвороби себе та близьких», –
розповідає лікар бригади щеплення МОЗ Олег Гнатишин.

 

 

Лікар каже, що кожна людина повинна отримати дві дози вакцини з інтервалом від трьох до чотирьох тижнів максимум.

 

Вакцинуватись я вирішив одразу, як тільки почув, що можна, адже це єдиний спосіб запобігти поширенню та захворюванню коронавірусом. А чому б ні? Тим паче є багато людей, які підтверджують, що все нормально, ніяких наслідків цієї вакцини немає. Після щеплення почуваю себе добре», – каже гвардієць Юрій Мазуренко.

 

 

Командир військової частини полковник Богдан Вакулко одним із перших отримав вакцинацію від COVID-19, каже що хоче власним прикладом показати підлеглим, що вакцинуватися необхідно.

 

 

 

Також  першочергово щеплення в частині проходять  військовослужбовці, які плануються в район проведення операції Об’єднаних сил.

 

 

Нагадаємо, в Україні триває вакцинація індійською вакциною Covishield. Препарат є розробкою Оксфордського університету та британо-шведського концерну “AstraZeneca”. Першими у черзі щеплення  визначили лікарів, медичних працівників і військових.      

     

 

Микола Коваль