НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ


 

Телефон довіри (044) 226-22-52

В рамках міжнародного співробітництва між Національною гвардією України та Жандармерії Румунії в Івано-Франківську відбулась зустріч представників Національної гвардії України із головою Івано-Франківської обласної держаної адміністрації Андрієм Бойчуком та радником з питань внутрішніх справ і поліцейського співробітництва Посольства Румунії в Україні Думітру Йову.

 

Порядком денним зустрічі було залучитися підтримкою Івано-Франківської обласної державної адміністрації, як головного бенефіціара проєктів транскордонного співробітництва, де військова частина 1241 Західного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України бере безпосередню участь.

Зокрема обговорено питання організації місць постійного несення служби для гірсько-патрульної роти у гірській місцевості в зоні відпочинку туристів по прикладу, як це організовано в Румунії, та надання шефської допомоги у розвитку інфраструктури військової частини.

«Дозвольте подякувати усім нацгвардійцям за забезпечення правопорядку на Івано-Франківщині. Обласна державна адміністрація співпрацює із румунськими повітами в рамках трьох міжнародних міжрегіональних угод. Ми є бенефіціаром проєктів військової частини 1241 Національної гвардії України в програмі прикордонного співробітництва «Румунія – Україна». В рамках цієї програми в області реалізується 18 проєктів, деякі з них спрямовані на посилення транскордонної безпеки. Крім того, оскільки Прикарпаття є одним з провідних туристичних регіонів України, реалізація таких проєктів гарантує особисту безпеку кожного туриста, який відвідує область», – зазначив голова Івано-Франківської ОДА Андрій Бойчук.

Спеціальне обладнання придбане за кошти проєктів сприяє підвищенню ефективності роботи підрозділів Національної гвардії України та Жандармерії Румунії у спільній боротьбі із транскордонною організованою злочинністю.

«Ми вже реалізували 2 масштабних проєкти “Twining” із жандармерією Румунії, результатом якого було створено унікальний підрозділ гірсько-патрульну роту, військовослужбовці якої забезпечені усім необхідним сучасним обладнанням та виконують завдання у гірській місцевості по прикладу наших румунських колег», – розповів заступник начальника управління міжнародного співробітництва Головного управління Національної гвардії України полковник Сергій Мальцев.

Поточні 4 проєкти транскордонного співробітництва, які успішно завершуються у цьому році, отримають своє продовження у рамках програми Україна-Румунія 2021-2027.

Група інформації і комунікації Західного ТУ НГУ