НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Експозиція зі світлинами старшого сержанта Віталія Марківа, колишнього військовослужбовця оперативного батальйону імені Героя України генерал-майора Сергія Кульчицького, відкрилася у Хмельницькій обласній бібліотеці для юнацтва.

На експозиції представлені 64 фотографії із зображенням Віталія Марківа, як з власного архіву гвардійця, так і надані його побратимами, друзями, журналістами, фото з зони АТО, зі щоденної військової служби та з сімейного архіву.

«Усі ми, уся велика гвардійська родина, вболівали за долю нашого побратима і робили все від нас залежне, аби з Віталія якнайшвидше були зняті несправедливі обвинувачення, – розповідає тимчасово виконуючий обов’язки заступника командира військової частини 3053 НГУ по роботі з особовим складом старший лейтенант Ярослав Бігус, – Наша держава доклала максимум зусиль у справі звільнення Віталія Марківа і його було виправдано. А для нас усіх, військовослужбовців Національної гвардії України, він є прикладом незламності, стійкості духу, вірності військовій присязі та своєму народу. Пишаємося нашим побратимом та радіємо нагоді продемонструвати суспільству світлини з нашим героєм».

Нагадаємо, нацгвардійця Віталія Марківа затримали в аеропорту Болоньї 30 червня 2017 року за підозрою у причетності до вбивства італійського фотографа Андреа Рокеллі та його російського перекладача Андрія Миронова під час військових дій біля Слов’янська у травні 2014 року. Але завдяки зусиллям дипломатичного корпусу України, керівництва МВС та Нацгвардії, у 2020 році з нього було знято усі обвинувачення. У листопаді 2020 року Віталій Марків повернувся до України.

Виставка світлин Віталія Марківа, на яку можуть завітати всі охочі, діятиме у Хмельницькому до кінця тижня: 3 та 4 червня фото будуть представлені в Головному управлінні Національної поліції в Хмельницькій області.

По завершенню виставки у Хмельницькому світлини будуть передані іншим військовим частинам Національної гвардії України для експозиції у містах їх дислокації.

Марина Березюк

Фото автора