НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Виставка картин харківських художників творчого об’єднання «Національна палітра» пройшла в інформаційному хабі військової частини 3017. Світлини видатних українських діячів доби Визвольних Змагань, серед яких і портрет полковника Петра Болбочана, мали можливість подивитись новобранці, які нещодавно долучилися до лав Національної гвардії України.

Виставка «Національна героїчна спадщина України» є окремим проєктом художників творчого об’єднання, який вже встигли побачити українці у різних містах країни. Автори представляють серію мальовничих історичних портретів видатних військових діячів України періоду Визвольних змагань 1917-1921 років. У військовій частині були представлені картини художників Єгора Лободинського, Олега Омельченко та Дмитра Чауса.

«Національно-патріотичне виховання – є одною із головних сфер для елітарної складової нашого українського сучасного суспільства, тому що це надважливо, щоб сучасні захисники України знали свою історію і своїх героїв», – розповідає голова творчого об’єднання «Національна палітра» Єгор Лободинський.

На заході були присутні представники Українського інституту національної пам’яті, керівництво частини та призовники, які нещодавно прибули до військової частини.

«Я дуже задоволений виставкою, мені було цікаво почути про полковника Петра Болбочана, про його історію. Для мене багато чого відкрилося у світобаченні історії. Мені виставка сподобалась, я за те, щоб такі заходи продовжувались і надалі», – ділиться новобранець Сергій Мартиненко.

Метою зустрічі стало не тільки піднесення національного духу військових, а й культурне просвітлення молоді. Завдяки цьому заходу призовники ознайомились із творчістю митців та отримали наснагу перед початком служби.

«Мистецтво – це те, що звертається до духовного світу людини, це теж дуже важлива сфера мотивації, яка потім дає сили захищати Україну і на фізичному рівні. Та країна, яка погано знає своє минуле, не буде мати силу побудувати гідне майбутнє», – ділиться художник Олег Омельченко.

Головна ідея виставки відродити в живописі образи борців за Незалежність України та нагадати молоді, хто стояв на сторожі нашої Батьківщини.

«Хтось воює багнетом, а хтось воює пензлем. Ми підіймаємо бойовий дух нашим солдатам і розуміємо, що їм дуже важко. Сьогодні на виставці присутні призовники, які тільки призвались, вони переживають і за свої сімї і за нашу країну. Тому з нашого боку, з боку художників, дуже важливо висловити їм нашу підтримку», – ділиться художник Дмитро Чаус.

 

Авторка Анастасія Павленко

Відеорепортаж Вікторії Юдіної