НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ


 

Телефон довіри (044) 226-22-52

8-9 травня Україна відзначає День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, вшановуючи пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом та жертв війни і воєнних злочинів. Надзвичайно важливо у ці дні згадувати людей, які пройшли пекло Другої світової війни, а також знати правдиву історію, роль та місце України у цій війні. Тож  спільно з начальницею Північно-східного відділу Українського інституту національної пам’яті Марією Тахтауловою гвардійці розвінчували головні міфи про найкривавішу і жорстоку війну в історії людства.

Під час зустрічі військовослужбовці дізналися про те, що таке «Велика Вітчизняна війна» як конструкт, який використовувався в радянській, а нині і в російській пропаганді. Що таке Друга світова війна і внесок українців в цю війну. Представниця Українського інституту національної пам’яті розповіла про десять найпоширеніших міфів, які формують міф про «Велику Вітчизняну війну», зокрема пояснивши, що це є ідеологічне кліше, яке рясніє викривленими фактами й часто антинаукове.

«Зараз ми з вами знаходимося не тільки в стані війни як факту, але і в стані війни інформаційної. Особливо напередодні травневих відзначень Другої світової війни, активізуються різноманітні інформаційні потоки, пов’язані з подальшим використанням теми для розколу українців і втягування України в орбіту і в концепт Великої Вітчизняної», – зауважила начальниця Північно-східного відділу Українського інституту національної пам’яті Марія Тахтаулова.

З гвардійцями обговорювали, що таке пакт Молотова-Ріббентропа і чому провина за розв’язання Другої світової війни лежить однаково на радянському і нацистському тоталітарних режимах. Про такий абсолютно сконструйований міф як 28 панфіловців, бою якого насправді не існувало, про формування культу «Маршала Перемоги» Георгія Жукова і досі поширений та живучий міф про бандерівців, які буцімто були ворогами.

«Історична пам’ять впливає на формування цінностей, цінності визначають пріоритети сьогодення та формують майбутнє. Гвардійцям важливо знати історичні факти та вміти аналізувати події минулого. Формувати правильні історичні уявлення, аби розуміти пріоритети сучасної України», – ділиться методист хабу військової частини 3017 Наталія Павленко.

Великою ціною увінчана перемога нашого народу, аби трагедії не повторювалися необхідно знати і пам’ятати свою історію. Пам’ятаємо! Перемагаємо!

Анастасія Павленко