НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

В урочистій обстановці, за участю гостей, представників міської влади, благодійників, преси та, звичайно, духовенством відбулося відкриття й освячення новозбудованої каплички на території військової частини 3053 Західного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України. Над її облаштуванням військовослужбовці працювали близько двох років.

Дату відкриття обрали не випадково – капличка, що  зведена на честь Покрови Пресвятої Богородиці вперше відчиняє свої двері у переддень великого християнського свята Покрови. Подія стала й подарунком для військовослужбовці на День захисників і захисниць України, який відзначатимемо також 14 жовтня.

 

Освячення каплички провів Єпископ Хмельницький та Кам’янець-Подільський Павло разом з капеланом військової частини отцем Володимиром Марущаком.

 

«Коли з’явилася ініціатива колективу побудувати храм, церква відразу ж її підтримала. Адже там, де повноцінний освячений храм, – там завжди особлива Божа благодать, а Господь завжди чує всі молитви та відповідає на них, – розповідає капелан. – У цей нелегкий час для українського війська кожен воїн, як ніколи потребує Господньої ласки та охорони. Саме тому було дано благословення командиру частини та його підлеглим на закладу першої цеглини до фундаменту будівлі. За цей час, завдяки командуванню Нацгвардії, місцевій владі і щедрим меценатам, які матеріально долучилися до допомоги у спорудженні каплиці, була пророблена кропітка праця та завершено будівництво, аби  кожен військовослужбовець будь-коли міг усамітнитися та помолитися у капличці. Люди, які прийшли сьогодні, отримали рідкісну можливість взяти участь в історичній події – народженні Божого храму».

Двері каплички будуть відчинені постійно, аби військовослужбовці  завжди могли зайти до неї у зручний час.

 

Новозбудована капличка вже стала окрасою і осередком духовності у військовій частині, а на великі церковні свята там проходитимуть літургії.

 

Символічно, що першою молитвою в щойно освяченому храмі, була молитва за військових.

 

Також під час заходу військовослужбовці, які особливо відзначилися під час виконання службово-бойових завдань та з нагоди Дня захисників і захисниць України, були нагороджені командуванням військової частини, Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області, Хмельницькою міською та обласною радами та Хмельницькою обласною адміністрацією.

 

Група інформації і комунікації 3053