НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Сьогодні у Головному управлінні НГУ відбулася презентація проєкту «Удосконалення можливостей підготовки підрозділів Національної гвардії України» (LOE5). Захід проводився на завершальному етапі оперативного збору з керівним складом органів військового управління, де окрім командування та офіцерів Головного управління НГУ, були присутні безпосередньо офіцери керівної ланки територіальних управлінь, військових частин та підрозділів НГУ.

«Цей проєкт дасть змогу покращити спроможності і готовність підрозділів та інституціоналізувати системний підхід до підготовки, а також закладе значну базу для розробки доктринальних документів з підготовки у Національній гвардії України», — сказав на початку курсів представник Групи радників з питань доктрини та освіти (DEAG) Відділу оборонного співробітництва Посольства США в Україні майор Гарі Квош.

Проєктом LOE5 передбачено проведення навчальних заходів (курсів) з метою розвитку системи колективної підготовки у Нацгвардії, а також розбудову інфраструктури Міжнародного міжвідомчого багатопрофільного центру підготовки підрозділів (за співфінансування Національної гвардії України).

Слід зазначити, що у квітні у Міжнародному міжвідомчому багатопрофільному центрі підготовки підрозділів, що в селі Старе на Київщині, вже розпочали свою роботу інструктори Сполучених Штатів Америки. До складу мобільної тренувальної групи Сполучених Штатів Америки ввійшли армійці у відставці, які мають, як бойовий досвід, так і досвід у плануванні та проведенні колективної підготовки.

Курси, що проводяться – перший етап реалізації практичної фази проєкту LOE5 та співпраці з американськими колегами в рамках угод між Урядом України та Урядом США.

Основною метою є вироблення системного підходу у плануванні та проведенні колективної підготовки підрозділів Національної гвардії для її наближення до стандартів НАТО.

Проєкт є довгостроковим та буде реалізовуватись впродовж трьох років.

На завершення заходу командувач НГУ генерал-полковник Микола Балан підбив підсумки дводенного збору та визначив завдання, які мають бути виконанні з метою забезпечення якісного планування застосування та управління військовими частинами та підрозділами НГУ.

Пресслужба НГУ