НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ


 

Телефон довіри (044) 226-22-52

Під час контрольної перевірки військовослужбовці демонструють навички з тактики при виконанні спецзавдань, фізичної та вогневої підготовки, складають теоретичні заліки на знання фахових військових дисциплін. Кожна з них надзвичайно важлива та цікава, а тактика і стрільби – взагалі улюблені предмети. Практичні завдання з тактичної і вогневої підготовки гвардійці військових частин Центрального оперативно-територіального об’єднання виконують на військових стрільбищах в умовах, максимально наближених до реальних.

Стрілецькі підрозділи військової частини 3054 здавали підсумкову перевірку з тактичної підготовки на відпрацювання легенди – «троє особливо небезпечних злочинців, які втекли з-під варти та переховуються у лісосмугах неподалеку від міста, і яких негайно потрібно виявити та затримати». Для розшуку умовних «злочинців» стрілецькі роти розподілені на військові порядки, розшукові групи та дозори. У складі сил операції обов’язково присутній кінолог зі службовою собакою, який пройшов підготовку з розшукової роботи. За кілька годин спільних, злагоджених дій троє умовних втікачів було затримано та знешкоджено. Далі – вогнева підготовка.

«Всі види стрілецької зброї вимагають чіткого та послідовного дотримання інструкцій. Важливо не тільки влучити в ціль, а й  довести до автоматизму увесь процес поводження зі зброєю, який називається відпрацювання нормативу. До того ж за чітко визначеним часом, за лічені секунди. Від отримання зброї до її здачі – жодних імпровізацій та порушень заходів безпеки, наказів керівника стрільби», – говорить інструктор з бойової підготовки військової частини 3011, головний сержант Дмитро Кухар.

 

На думку кулеметників та гранатометників Кропивницького батальйону, чим більше калібр та вражаюча сила зброї – тим пильніше і відповідальніше потрібно з нею поводитися.  «Навички стрільби з ручного протитанкового гранатомету ми відпрацьовуємо з використанням ПУС-7 – спеціальному пристрої, який дозволяє швидко та безпечно опанувати прийоми ведення вогню з РПГ з мінімальними витратами боєприпасів, – говорить заступник командира батальйону, майор Дмитро Петяйкін, – Тим не менш, ці вправи навчальних стрільб ми відпрацьовуємо так, ніби он там, в полі зору, рухається БТР противника і ми маємо знищити легкоброньовану ворожу техніку, як в реальних бойових умовах».

Група інформації і комунікації Центрального ТУ