НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

17-го травня 2015 року поблизу села Троїцьке Попаснянського району обірвалось життя одразу двох військовослужбовців 2 Галицької бригади Нацгвардії України: Герой України полковник Андрій Соколенко та старший солдат Іван Попіль. Їх автомобіль УАЗ підірвався на фугасній міні. Разом з ними загинули волонтери Володимир Боднар та Геннадій Євдокименко. Вижив лише Андрій Романчак, волонтер.

У день загибелі гвардійців їх пам’ять вшановували там, де вони поховані. На Личаківскьому цвинтарі молились за полковника Соколенко, а на рідній Самборщині – за старшого солдата Івана Попіля.

З року рік після молебні біля поховань збираються рідні та близькі люди. У тісному колі не лише моляться, а й діляться між собою теплими споминами. Не  обходиться і без споминів, про біль, яку довелось пережити у перший час після втрати.

Мама Івана Попіля, пані Марія, не стомлюється повторювати: «Я так хотіла чути його голос в той день. Але більше так і не почула від нього. Остання розмова тривала лише 27 секунд».

Про полковника Андрія Соколенка згадують як про такого офіцера, який стояв за кожного солдата. Навіть в умовах, які були на той час в зоні АТО, він знаходив можливість максимально забезпечити кожного бійця.

Їх смерті – болюча втрата для усієї Національної гвардії України.

Спочивайте з миром.

Аліна Новікова