НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

З 14 по 21 липня у Черкаському міському центрі зайнятості та у Черкаському міському будинку  культури ім. Івана Кулика, за ініціативи військової частини 3061 Північного ОТО НГУ, пройшла фотовиставка «Історія боротьби за справедливість військовослужбовця Національної гвардії України старшини Віталія Марківа» – українського військовослужбовця, головного сержанта батальйону імені героя України генерал-майора Сергія Кульчицького, учасника Революції гідності та російсько-української війни.

Переглянути світлини представлені в експозиції, що ілюструють життя Віталія, а також історію про те, як після 11 років життя в Італії, він не зміг залишитись осторонь подій, які того часу відбувались на його Батьківщині та у грудні 2014 року приїхав на Майдан, мали можливість переглянути як військовослужбовці, які проходять службу у військовій частині 3061, так і місцеві мешканці та гості Черкас.

Відвідувачі фотовиставки мали можливість побачити не лише власну історію гвардійця, а й подій, що розгорталися від початку окупації Росією українського Криму, коли Віталій увійшов добровольцем до першого резервного батальйону імені генерал-майора Сергія Кульчицького.

Як під час активної оборони панівної висоти над Слов’янськом, на початку травня 2014 року, разом із десантниками 95-ї окремої десантно-штурмової бригади Збройних Сил України тримав оборону від наступу російських бойовиків.

Після чого був несправедливо звинуваченим у причетності до загибелі італійського фоторепортера та перекладача і 12 липні 2019 року Суд першої інстанції італійського міста Павія засудив Віталія Марківа до 24 років ув’язнення.

Однак після підготовки італійськими журналістами документального фільму «The wrong place» («Не в тому місці, не в той час»), які знайшли нових свідків захисту і провели нові експерименти, що довели невинність Віталія Марківа вже був виправданий.

  Група інформації та комунікації військова частина 3061