НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

У 5 Слобожанській бригаді відзначили День пам’яті святого апостола Андрія Первозваного Божественною літургією. Це перший у Національній гвардії України військовий православний храм, він був освячений на честь Апостола Андрія в 2013 році.

Очолив святкову Божественну літургію у храмі святого Апостола Андрія Первозваного керуючий Харківською єпархією єпископ Митрофан. Його Преосвященству співслужили військові капелани Національної гвардії України. В урочистих заходах взяв участь начальник територіального управління генерал-майор Олег Сахон.

Священники привітали  усіх православних християн, хто має ім’я на честь святого апостола Андрія та побажав апостольської ревності у вірі, яку мав їхній небесний покровитель.

«Сьогодні храмове свято покровителя вашої частини. Кожного року ми приходимо у цей храм, щоб разом з військовослужбовцями помолитися та попросити Бога за тих, хто воює та захищає нашу Батьківщину. Сьогодні ми помолилися також і за тих, хто віддав своє життя і відійшов у вічність. Вітаю вас і бажаю сили, наснаги, Божого благословення. Щоб святий Андрій оберігав і захищав вас», – привітав гвардійців єпископ Митрофан.

Нагадаємо, що військовий храм має багатовікову історію, адже був збудований у 1889 році. У 2013 році його було відновлено. Реставрувати образ Бога допомогла група канадських художників, які того року були в Харкові у межах обміну досвідом з українськими колегами.

Діана Краснікова