НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Навчально-методичні збори з офіцерами, які отримали первинне військове звання «молодший лейтенант», стартували поблизу Рокитного на Харківщині. Більшість з них – досвідчені військові, які вже багато років служать у підрозділах Східного оперативно-територіального об’єднання, Національної академії НГУ та військової частини 2276.

Навчатися та рости ніколи не пізно, тим більше, якщо всі умови для цього є. Саме це доводить спілкування з гвардійцями, які нещодавно отримали звання «молодший лейтенант» та стали учасниками навчально-методичних зборів. Вони мають зрілі погляди на життя, і абсолютно чітко розуміють, чим вони будуть займатися у військах.

«Я прийшов до «Азову» п’ятого травня 2014 року, коли він тільки створювався. Поїхав з друзями за покликом серця. У підрозділі зустрів багато знайомих. Брав участь у звільненні Маріуполя, потім Мар’їнки, воював у Широкиному. Загалом, був в усіх місцях, куди виїжджав «Азов». Нині опікуюсь гуманітарною підготовкою особового складу, національно-патріотичним вихованням. Вважаю, що ростити кадри потрібно своїм особистим прикладом. Був солдатом, доріс до старшини, до теперішнього головного сержанта. Потім подав документи, закінчив навчання – став офіцером. Досвід, отриманий за ці роки, потрібно передавати молодому поколінню. Це і є моя мета», – поділився своєю історією учасник зборів Андрій Ігнатюк, на псевдо «Спайдер». Цей кремезний чоловік має сильні вольові якості та великий авторитет у одному з найбільш боєздатних підрозділів українського війська.

 

«Призвався у 1992 році на строкову службу. Сам родом зі Львова. Тут же у Рокитному у 1993 році навчався на сержанта. Служив у підрозділі, який охороняв судові установи. Згодом залишився на контракт і проходив службу у військовій частині 3005. У 2016-му році почав опікуватись зв’язком, радіоапаратурою, комп’ютерною технікою. Насправді, я до цього ще з дитинства прагнув і навчався цьому в училищі. Коли ж з’явилася посада начальника майстерні у Східному територіальному управлінні, то я туди й відразу перевівся. Почав їздити щороку на ротації в район проведення ООС. Наразі, я – інженер відділення технічного забезпечення зв’язку і технічних засобів охорони вузла зв’язку першої категорії. Те, чим займаюся, люблю», – розповів учасник зборів Сергій Старко. Це – досвідчений, уважний військовослужбовець, про таких кажуть: «золоті руки».

У перший день занять офіцери зосередились на тому, як правильно організовувати службово-бойову діяльність та практично виконувати службово-бойові завдання. Також вони вивчали новітнє озброєння, обладнання та техніку, які використовуються у Національній гвардії України.

«У більшості учасників зборів – своя вузька спеціалізація. Проте кожен з них має отримати певні загальні уявлення, навички та знання, які можуть стосуватися кожного офіцера у разі виходу для виконання бойових завдань за межі пункту постійної дислокації. Серед іншого розповів про наші можливості, щодо ремонту та обслуговування техніки у польових умовах, зокрема за допомогою КЕТЛ. Він дозволяє проводити регулювальні, змащувальні роботи, обслуговувати паливну апаратуру та електрообладнання. Також ми обговорили питання сезонного обслуговування техніки», – поділився начальник автомобільного відділення секції озброєння і техніки (технічної частини) Східного територіального управління підполковник Денис Жутіков.

Загалом збори триватимуть до 17 вересня. На військовослужбовців чекають інтенсивні заняття з бойової підготовки.

Відділення інформації та комунікації Східного ТУ НГУ