НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

18 квітня Товариство Червоного Хреста України святкує 103-річницю з дня свого створення. З цієї нагоди розповідаємо про історію організації, її основні напрямки діяльності та співробітництво з Національною гвардією України. Основною метою Товариства Червоного Хреста України (ТХЧУ) є захист життя людини, попередження та полегшення людських страждань. Особливу увагу співробітники організації приділяють тим категоріям населення, що постраждали внаслідок збройних конфліктів, стихійного лиха або надзвичайних ситуацій

Хто не чув про діяльність Червоного Хреста?

Однак, не кожен знає, що Товариство Червоного Хреста України – це незалежна гуманітарна організація, яка створено у 1918 році Маріїнською громадою сестер милосердя у Києві. Основним видом діяльності була допомога постраждалим від Першої світової війни, зокрема, турбота про поранених та військовополонених, опіка над біженцями та дітьми-сиротами.

У 20-30-ті роки ХХ століття основним завданням організації було забезпечення українського населення продуктами харчування та облаштування громадського харчування під час Голодомору.

– 1941-1945 рр. – участь близько 100 тисяч медичних сестер у військових діях під час Другої світової війни.

– 1986 р. – евакуація і розселення постраждалих після вибуху на Чорнобильській атомній електростанції.

– З 2013 року – створення бригад швидкого реагування, надання медичної допомоги постраждалим під час Революції Гідності в обласних центрах України, військових дій на Сході України, а також фінансова, психосоціальна підтримка внутрішньо переміщених осіб.

Мережа осередків та діяльність

Товариство Червоного Хреста України має розгалужену мережу осередків на рівні центральних, регіональних (обласних), місцевих (міських, районних) та первинних (створених за місцем проживання, навчання, роботи громадян) ланок.

Їхня загальна кількість налічує:

24 обласні і 1 міська організації

630 районних і міськрайонних організацій

Серед учасників Товариства:

близько 5700 членів та 3000 волонтерів.

Основні напрямки діяльності:

Масштаби гуманітарної діяльності ТХЧУ дійсно вражають: від санітарно-просвітницької роботи та розшуку зниклих безвісти до організації тренінгів з надання домедичної допомоги для військових у прифронтових зонах.

Станом на сьогодні, увага Товариства зосереджена на:

– боротьбі з розповсюдженням вірусу COVID-19;

– підтримці населення під час надзвичайних ситуацій;

– наданні допомоги, зокрема фінансової та психосоціальної, постраждалим від збройного конфлікту у Донецькій та Луганській областях.

– розвитку загонів швидкого реагування та мобільних медичних бригад;

– організації тренінгів з надання першої допомоги;

– розвитку волонтерського руху.

Взаємодія з владою та міжнародними організаціями

ТХЧУ – єдина гуманітарна організація, засади діяльності якої закріплені у вітчизняному законодавстві. Україна як учасниця Женевських конвенцій 1949 року про захист жертв війни та Додаткових протоколів до них 1977 року сплачує з державного бюджету щорічний внесок за членство Товариства в Міжнародній Федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця. Одночасно алагоджена співпраця з урядовими організаціями, зокрема з Міністерством охорони здоров’я, Міністерством соціальної політики, Міністерством внутрішніх справ.

Для реалізації спільних гуманітарних проєктів в Україні товариство співпрацює з Міжнародним комітетом Червоного Хреста, Міжнародною федерацією Червоного Хреста, національними товариствами європейських країн, а також з міжнародними фондами ООН: UNDP (Програма розвитку ООН) , UNICEF (Дитячий фонд ООН),UNFPA (Фонд ООН у галузі народонаселення) та іншими.

Долучитись до реалізації гуманітарних проєктів може кожен охочий. Зробити це просто: підтримати одноразовим або щомісячним внеском  чи стати волонтером.

Детальніша інформація за посиланням: https://redcross.org.ua/donate/

Співпраця з Національною Гвардією України проходить у кількох напрямках:

-Партнерство військовослужбовців НГУ з бригадами швидкого реагування відбувається під час мітингів і масових зібрань. Зазвичай, гвардійці залучаються на такі заходи задля забезпечення громадського порядку. Волонтери та працівники Червоного Хреста України регулярно чергують на масових демонстраціях і втручаються тільки за необхідності надання постраждалим швидкої домедичної допомоги. Таке співробітництво зменшує ризики жертв.

-Відпрацювання спільних тренувань військовослужбовців НГУ, загонів швидкого реагування Товариства Червоного Хреста України, ДСНС та Національної поліції під час змодельованих пошуково-рятувальних робіт та надзвичайних ситуацій.

-Залучення спеціалістів з бригад швидкого реагування до спільних навчань щодо надання першої домедичної допомоги. На подібних тренінгах гвардійці та волонтери діляться знаннями про надання першої допомоги постраждалим при зупинці серця, особливостями проведення серцево-легеневої реанімації у разі виявлення COVID-19 у постраждалого та під час ДТП.

-Проведення просвітницької діяльності волонтерів ТЧХУ з підрозділами Національної гвардії України.

Відділення інформації та комунікації Північного Київського ТУ