НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

30 травня 2021 року в Головному управлінні НГУ відбулася зустріч зі старшим військовим представником Збройних сил Королівства Швеції при операції «UNIFIER» майором Рьогером Юпшо. Офіцери Департаменту професійної підготовки та Управління міжнародного співробітництва ГУ НГУ обговорили з представником ЗС Швеції подальше співробітництво як в рамках операції «UNIFIER», так і пропозиції двосторонніх проєктів.

Так, основною темою обговорення стало запрошення НГУ взяти участь у Національних навчаннях Королівства Швеції із залученням іноземних партнерів – «AURORA 23». Даний захід планується Шведськими колегами в рамках концепції «тотальної оборони». Вона передбачає, що при нападі сильнішого у військовому плані противника на першому етапі залучаються усі складові сектору безпеки і оборони країни, механізми цивільного захисту та структур громадянського суспільства. На другому етапі організовуються спільні військові дії всіх союзників для відбиття агресії. До участі у навчаннях запрошено представників Фінляндії, США, Великої Британії, Норвегії, Данії, Естонії, Латвії, Литви, Польщі, ФРН, Нідерландів, Франції, Канади, Австрії, Ісландії, НАТО та ЄС.

«Досвід України і зокрема Нацгвардії у протидії збройній агресії сильнішого сусіда вкрай важливий для нас, адже не таємниця, що потенційний противник у нас один», – сказав майор Рьогер Юпшо.

Він передав запрошення для офіцерів НГУ взяти участь у складі багатонаціонального штабу у заходах з планування навчань «AURORA 23», під час яких буде обговорено формат можливої участі підрозділів НГУ у практичній частині навчань.

Майор Рьогер Юпшо поділився враженнями від нещодавнього відвідання Навчального центру ім. Василя Вишиваного НГУ в м. Золочів.

«Мене приємно вразили як професійний рівень інструкторського складу, так і технічне забезпечення Навчального центру. Можу сказати, що Швеція готова зробити свій внесок у подальше підвищення якості підготовки особового складу НГУ, зокрема створити умови для проходження ними курсів підготовки та навчання ЗС Швеції», – зазначив майор Юпшо.

Зі свого боку представники НГУ наголосили на важливості для України досвіду Швеції, яка не входить до складу НАТО, у досягненні взаємосумісності з країнами Альянсу в питаннях безпеки та оборони, зокрема із впровадження стандартів НАТО. Представники Головного управління високо оцінили внесок шведських інструкторів у створенні та проведенні курсів підготовки розвідників та снайперів та запросили ЗС Швеції до продовження співпраці за цими напрямками на ротаційній основі.

 

Довідково:

У травні 2023 Збройні сили Швеції проведуть військові навчання AURORA 23, спрямовані на розбудову спроможностей оборони. Сухопутні, Військово-морські та Повітряні Сили ЗС Швеції у взаємодії з іншими відомствами Швеції та учасниками зі Збройних сил країн-партнерів проведуть навчання в Балтійському морі та на півдні Швеції. Попередньо, в жовтні цього року відбудеться перша планувальна конференція навчань, до якої запропоновано залучити представників НГУ.

Управління міжнародного співробітництва ГУ НГУ