НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Сьогодні поблизу Рокитного завершилися навчально-методичні збори з офіцерами, які отримали первинне військове звання «молодший лейтенант». Чотири дні поспіль військовослужбовці Східного оперативно-територіального об’єднання, Національної академії НГУ та військової частини 2276 у повному екіпіруванні займалися бойовою підготовкою.

Ці люди чудово знають та розуміють чого прагнуть. Вони не поспішали будувати кар’єру, натомість сумлінно піднімались сходинка за сходинкою, роками усотуючи неоціненний життєвий, організаційний та бойовий досвід. Багато з них мають шикарні навички вишколу особового складу, бо самі ще не так давно були інструкторами.

«У квітні 2015 року, вже після мобілізації, прийшов у «Азов». Застав бої у Широкиному. Потім був направлений на навчання до Школи сержантів імені полковника Євгена Коновальця. Як одного з найкращих курсантів, лишили викладати – став начальником курсу. З часом почав відчувати: пора рости далі, і ось тепер буду командувати взводом. Я цього давно прагнув, бо, врешті-решт, знову хочу працювати на передовій», – розповів лейтенант Вадим Пісковець. Він має псевдо «Тайга» і свого часу брав участь у бойових діях на Світлодарській дузі.

 

«Проходив службу кінологом у стрілецькому батальйоні військової частини 3035, що дислокується у Рубіжному. Цього року був призначений на посаду командира кінологічного взводу. Маю десять років досвіду служби в правоохоронних органах, хочу свої знання передавати новим поколінням військовослужбовців і одночасно самому розвиватися та рости далі», – розповів учасник зборів Вадим Губеня.

Не бракує на зборах й ідеалістів, закоханих у романтику військової професії. Основна мета цих людей – бути корисними своєму підрозділу, відчувати з ним єдність.

«Зараз я служу у батальйоні вишколу начальником групи психологічного забезпечення. Цей підрозділ справді – єдина родина, де всі стоять горою одне за одного – така природа «азовців», – поділилася учасниця зборів Яна Шумовецька. – У військовій частині 3057 служу з 2017 року. Починала діловодом у відділі по роботі з особовим складом. Проте захотілося ближче спілкуватися з людьми, допомагати їм, тим більше військова психологія – настільки цікава і складна!».

У цивільному житті Яна працювала логопедом у дитячому садочку, проте одного дня вона вирішила все змінити. На зборах їх найбільше до душі припали саме стрільби та тактика.

«Марив «Азовом» з 16-ти років, тоді щойно почалася війна, але мрія збулася лише як закінчив історичний факультет. Щойно зібрав документи – потрапив до підрозділу вишколу. Шкода, що не встиг потрапити в ротацію під Новолуганським. На цих зборах цікаво, хоч і багато з цього нам вже відомо, проте є свої нюанси. Дуже сподобалась тактична медицина, її протоколи постійно оновлюються», – повідомив лейтенант Анатолій Міхеев.

Учасники зборів побували в ролі тих, кого навчають та тих, хто навчає. Командували та підпорядковувались, вправлялися у діях за алгоритмом «MARCH» при наданні першої допомоги, а також діям на етапі тактичної евакуації. Виконували складні та динамічні вправи навчальних стрільб. Багато уваги приділили засвоєнню тактичних питань.

Відділення інформації та комунікації Східного ТУ НГУ